Budowany 12 lat spłonął w 15 minut – jeden z największych i najsłynniejszych domków na drzewie

Ogromny domek na drzewie mający niemal 30 metrów wysokości, spłonął w zaledwie 15 minut. Budynek, który pełnił przez moment również funkcję świątyni znajdował się w miejscowości Crossville w stanie Tennessee (USA).

Wspaniały domek na drzewie był wsparty na 24-metrowym dębie o średnicy u podstawy prawie 4 metrów. Dom przypominał spory drewniany pałac. Wstęp do budynku był zabroniony od 2012 roku, właśnie z powodu zagrożenia pożarem.

Domek zbudowany dla Boga

Horace Burgess’s treehouse, zwany również Minister’s Treehouse, był jednym z największych domków na drzewie. Jego budowę zapoczątkował pastor, który w 1993 roku w czasie modlitwy usłyszał głos boga mówiący “Jeżeli zbudujesz domek na drzewie, sprawię, że nigdy nie będziesz się martwił o materiał”.

J. Stephen Conn / flickr

Horace rozpoczął pracę, która zajęła mu 12 lat. W tym czasie, zużył na potrzeby budowy 258 tysięcy gwoździ, ponad 220 kilogramów zszywek do gwoździarki. W ukończonej świątyni pastor udzielił 23 śluby. W 2012 roku budynek został zamknięty przez władze, gdyż konstrukcja stwarzała zagrożenie pożarowe. Mimo to, budynek nadal pełnił rolę atrakcji turystycznej miasteczka  .

Pożar w 15 minut

Opuszczony budynek niszczał w ostatnich latach i stał się obiektem wandalizmu. Budynek spłonął 22 października, w zaledwie 15 minut. Jak powiedział szef strażaków Trevor Kerley w rozmowie z The New York Times – Nie mieliśmy wiele do roboty.

Budynek wystąpił w licznych programach telewizyjnych. Najgłośniej o konstrukcji zrobiło się po emisji programu Treehouse Masters wyprodukowanego dla Animal Planet, gdzie narratorem był Pete Nelson.

źródło: nytimes.com

źródło: hudsonyardsnewyork.com

źródło:

Autor:

Źródło patrz LINK

Artykuł pochodzi z portalu

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »