Analiza transakcyjna w branży nieruchomości

Analiza transakcyjna funkcjonuje od lat 60. Dotychczas była stosowana w psychologii i terapii, ale od pewnego czasu zainteresowały się nią sprzedaż i marketing. Właściwie Francja, Wielka Brytania, USA szeroko już stosują AT jako metodę pracy z klientem. Szkoła Sandlera również czerpie z AT. Na czym polega? Jest to psychologiczna koncepcja stosunków międzyludzkich, opierająca się na idei wyodrębnienia w JA trzech współistniejących schematów zachowania i odczuwania przybierających formę: Ja–Dorosły, Ja–Dziecko, Ja–Rodzic.

 

Z artykułu dowiesz się m.in.:

► Czy jesteś świadomy pozycji, jaką najczęściej zajmujesz?

► Czy potrafisz ją dostosować tak, by porozumiewać się w sposób najbardziej zbliżający Cię do celu?

 

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem Anny Ciesielskiej – link do artykułu

anna-ciesielskaAnna Ciesielska – Prezes Zarządu Instytutu Przedsiębiorczości i Nowych Technologii (www.IPiNT.pl). Manager z wieloletnim doświadczeniem (10+) w obszarze sprzedaży i marketingu. Ma doświadczenie w różnych sektorach rynku, głównie B2B, z naciskiem na marketing relacji. Doświadczony specjalista w zarządzaniu marką i direct marketingu. Analityk. Trener. Konsultant.

 

 

Artykuł ukazał się w bezpłatnym magazynie dla profesjonalistów rynku nieruchomości ESTATE numer 1/2016 pobierz magazyn

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

4% mi pasuje! Jak zbudować wartości usługi na spotkaniu ze zbywcą

Aby skutecznie przekonać klientów do akceptacji wynagrodzenia za usługi pośrednictwa, należy budować jej wartość poprzez zrozumienie potrzeb, edukowanie o korzyściach współpracy i dawanie możliwości doświadczenia Twoich kompetencji, przy jednoczesnym uwzględnieniu często błędnych przekonań. O tym, jakie czynniki wpływają na postrzeganą wartość usług pośrednictwa przez klientów i w jaki sposób zbudować jej wartość, pisze Michał Śmigielski-Ludwa.

Przeczytaj więcej »

Budownictwo mieszkaniowe I-III 2025: o 11,6% mniej pozwoleń

Cytat “Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane dotyczące wyników budownictwa mieszkaniowego w okresie styczeń-marzec 2025 roku. Wynika z nich, że w tym okresie oddano do użytkowania o 4,6% mniej nowych mieszkań niż rok temu. Spadła także liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto oraz liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym.”

Przeczytaj więcej »