Federacja PPRN wystosowała 5 sierpnia br odpowiedź, która jest reakcją na pismo otodom.pl w sprawie ogłoszonych podwyżek za usługi tego portalu wobec biur nieruchomości

Federacja PPRN wystosowała 5 sierpnia br odpowiedź, która jest reakcją na pismo otodom.pl w sprawie ogłoszonych podwyżek za usługi tego portalu wobec biur nieruchomości

Treść pisma poniżej:

Federacja Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości
00-024 Warszawa, Al. Jerozolimskie 44, lok. 724,
Adres do korespondencji 90-418 Łódź Al. Kościuszki 3

Serwis Otodom.pl
Grupa Allegro
Ul. Grunwaldzka 182
60-166 Poznań

Szanowni Państwo

Po zapoznaniu się z Państwa odpowiedzią na nasze pismo stwierdzamy, że jesteśmy zażenowani brakiem z Państwa strony empatii, zrozumienia dla przedstawionych kwestii. Mamy uzasadnioną wątpliwość, czy zapoznaliście się Państwo z jego treścią.
Państwa odpowiedź lekceważy podstawowe problemy środowiska rynku nieruchomości, to nie jest poważna odpowiedź na przesłane Państwu poważne pismo, które przecież stało się już przedmiotem ogólnej debaty. Na argumenty o bezzasadności bezprecedensowych podwyżek, nierzadko przekraczających 60 %, zafundowaliście nam propagandową reklamówkę Waszych usług. Odrzucamy to i nie akceptujemy.
Jako przedstawiciele środowiska żądamy odpowiedzi na postawione problemy, opartej na rzeczywistej partnerskiej analizie sytuacji a nie odsyłanie do stowarzyszeń i innych podmiotów pism tej samej treści będących jedynie autokreacją własnej pozycji.
Nie jesteśmy zainteresowani tekstami z korporacyjnych nasiadówek, ale konkretnie tematyką cofnięcia podwyżek.
Zaślepia Państwa pycha, zapomnieliście, że Wasza pozycja jest ściśle zależna od tego czy pośrednicy będą umieszczali na Waszym portalu swoje oferty.

Na tym etapie nasza Federacja nie uznaje Waszego portalu, jako przyjaznego pośrednikom.

Deklarujemy wolę przedyskutowania wszelkich problemów, jednak bez marketingowo-reklamowej otoczki, która nie tylko nas nie interesuje, ale wręcz oburza i irytuje, jako w tej sytuacji skrajnie niestosowna.

Warszawa, 5 sierpnia 2014 roku

Z wyrazami szacunku
Zbigniew Kubiński

Prezydent F PPRN

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »