ZOSTAŃ DORADCĄ RYNKU NIERUCHOMOŚCI.
“Zabezpieczenie transakcji na rynku nieruchomości”. “Procedury budowlane od A do Z”.
Seminarium PAN PTEIDRN
Zapraszamy na kolejną sesję Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN. W dniach 5 – 6 kwietnia 2014 roku spotykamy się w niezwykłym miejscu tuż pod Płockiem w Zaździerzu – Ośrodku Wczasowym “12 Dębów” położonym nad urokliwym jeziorem wśród mazowieckich lasów.
Sesja pierwsza sobotnia naszej Akademii dla Doradców poświęcona będzie nieustannie aktualnej tematyce egzekwowania należności finansowych i zabezpieczenia tych należności z perspektywy teoretycznej ale także praktycznej – sądowej.
Sesja druga niedzielna poświęcona będzie dla bardzo istotnego tematu w części już poruszanego podczas sesji PAN PTEiDRN w Kazimierzu Dolnym. Tematem tym są procedury budowlane od pomysłu do realizacji – temat ten będzie istotnie poszerzony i wzbogacony o elementy praktyczne. Zajęcia na naszych seminariach poprowadzą znakomici specjaliści z najwyższej “półki”.
Jeśli chcesz więcej wiedzieć o Certyfikacie Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN zobacz ten LINK
Harmonogram sesji.
4 kwietnia 2014 rok – piątek
18 00 Zapraszamy wszystkich uczestników na Ognisko.
5 kwietnia 2014 rok – sobota
9 00 – rejestracja uczestników sesji
10 00 – Seminarium – w trakcie przerwy kawowe
14 00 Obiad
16 00 Zakończenie Seminarium
20 00 Uroczysta kolacja
6 kwietnia 2014 rok – niedziela
8 30 Sekretariat Seminarium – rejestracja
9 00 – Początek Sesji – w trakcie przerwa kawowa
14 00 Obiad
15 00 zakończenie sesji. Wręczenie Certyfikatów dla osób które uzyskały tytuł Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN
Program Pierwszej Sesji – sobota
Wykładowca: adwokat dr Rafał Kasprzyk Autor kilkunastu publikacji z dziedziny prawa cywilnego materialnego. Był stypendystą Uniwersytetu w Oxfordzie i w Grenoble. Doświadczenie naukowe i zawodowe: Ukończył aplikanturę sędziowską w Sądzie Wojewódzkim w Łodzi i zdał egzamin sędziowski z wynikiem bardzo dobrym. Następnie odbywał aplikanturę adwokacką w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Łodzi i złożył egzamin adwokacki w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie z wynikiem bardzo dobrym. W latach 1990-1992 był członkiem Państwowej Rady Ochrony Środowiska. Od 1989 r. wykonuje zawód adwokata w Izbie Adwokackiej w Łodzi. Specjalizuje się w prawie cywilnym, w szczególności w sprawach z zakresu odpowiedzialności cywilnej, umów, ochrony własności intelektualnej (ochrona dóbr osobistych, prawo autorskie, prawo prasowe, ochrona przed nieuczciwą konkurencją, ochrona znaków towarowych). W 2004 r. Rzeczpospolita przyznała mu tytuł lidera usług prawnych w dziedzinie prawa własności intelektualnej i przemysłowej. Był doradcą prawnym i obrońcą osób represjonowanych za działalność antykomunistyczną, między innymi Józefa Śreniowskiego i Jerzego Kropiwinickiego.
Więcej informacji Patrz LINK
Tematyka Pierwszej Sesji
Tematem zajęć będą kwestie zabezpieczenia transakcji (świadczeń finansowych) w obrocie nieruchomościami. W szczególności zabezpieczenia stron umów w obrocie nieruchomościami w umowach sprzedaży nieruchomości, umowach najmu, dzierżawy i innych umowach. Zabezpieczenie wynagrodzeń pośredników, zarządców, rzeczoznawców, doradców rynku nieruchomości wynikających z ich profesjonalnych umów (umowa pośrednictwa, zarządzania, o wykonanie
operatu szacunkowego – o dzieło, ekspertyzy, opinii).
Omawiane będą: zabezpieczenie wekslowe, w szczególności weksel gwarancyjny in blanco, weksel własny zupełny, możliwość wykorzystania weksla trasowanego. Przelew wierzytelności na zabezpieczenie, przewłaszczenie na zabezpieczenie. Poręczenie i przystąpienie do długu. Gwarancja bankowa, rachunek powierniczy, Hipoteka w praktyce. Praktyka egzekwowania wynagrodzeń i należnych świadczeń pieniężnych.
Program Drugiej Sesji – niedziela
Wykładowca: Aleksandra Zwolska
Tematyka Drugiej Sesji
Proces prowadzenia inwestycji polegającej na budowie obiektu budowlanego, lub wykonaniu robót budowlanych w istniejących obiektach od A do Z.
1/ Przygotowanie kompletnego wniosku o uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego,
a) Wyłączenia ustawowe z obowiązku uzyskania decyzji o warunkach zabudowy,
b) Zależność ustawowa posiadania decyzji „ środowiskowej „ przed złożeniem wniosku o uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy,
c) Zakres przeprowadzenia analizy urbanistycznej funkcji, cech zabudowy i zagospodarowania terenu przez właściwy organ i wpływ jej wyników na decyzję tego organu,
d) Byt prawny decyzji o warunkach zabudowy,
e) Strony postępowania.
2/ Przygotowanie kompletnego wniosku o uzyskanie pozwolenia na budowę obiektu budowlanego lub pozwolenia na wykonanie robót budowlanych,
a) Wyłączenia ustawowe z obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę,
b) Istotne i nieistotne odstępstwa od warunków decyzji o pozwolenia na budowę. Konsekwencje tych odstępstw dla inwestora.
c) Byt prawny decyzji o pozwoleniu na budowę,
d) Strony postępowania.
3/ Przystąpienie do użytkowania obiektu budowlanego,
a) Wyłączenia ustawowe z obowiązku uzyskania pozwolenia na użytkowanie,
b) Wpływ odstępstw od zatwierdzonego projektu na wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie,
c) Kary za odstępstwa oraz kary za niezgodne z prawem przystąpienie do użytkowania zrealizowanego obiektu budowlanego,
d) Byt prawny decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.
RAZEM 16 godzin edukacyjnych zaliczenie w ramach kształcenia ustawicznego – doskonalenia zawodowego rzeczoznawców majątkowych w rozumieniu Ustawy o gospodarce nieruchomościami, pośredników i zarządców w ramach kształcenia ustawicznego F PPRN. Seminarium interdyscyplinarne przeznaczone dla pośredników w obrocie nieruchomościami, rzeczoznawców majątkowych, zarządców nieruchomości.
Uwaga mamy ograniczoną ilość miejsc zastrzegamy sobie zamknięcie listy uczestników.
Koszt
Koszt Seminarium: 490,00 złotych od uczestnika. Opłata obejmuje: udział w zajęciach, udział w ognisku w dniu 4 kwietnia 2014 (piątek), obiad i uroczysta kolacja w dniu 5 kwietnia 2014 r. (sobota), obiad w dniu 6 kwietnia 2014 r. (niedziela), przerwy kawowe i materiały seminaryjne – opłata nie obejmuje zakwaterowania. Opłata nie podlega zmianie przy rezygnacji z części świadczeń. Osoba towarzysząca na uroczystej kolacji dodatkowo 200,00 złotych,
(Członkowie PTEiDRN z opłaconymi składkami za uczestnictwo płacą 360,00 zł).
Zakwaterowanie
Uczestnicy rezerwują noclegi w swoim zakresie – dla uczestników Sesji nocleg w pokoju jednoosobowym ze śniadaniem – 90 zł, w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem 70 zł od osoby.
Ośrodek Rekreacji Rehabilitacji i Wypoczynku “12 DĘBÓW” w Zaździerzu 09-520 gmina Łąck k/Płocka
tel. 24 264-13-29, 24 269-86-65, e-mail: zazdzierz@wp.pl
Formularz zgłoszeniowy
PATRON MEDIALNY:
Mapa Patrz Google