Odbyła się kolejna sesja Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN. “Wiatr od morza.” Jurata. 5-6 października 2013

Po raz pierwszy nasza Akademia odbywała się na Pomorzu – w Juracie na Półwyspie Helskim.

Na Seminarium wprowadzone zostały kolejne dziedziny do poznania i do wykorzystania w naszej działalności. W pierwszym dniu omówiona został tematyka: „Nieruchomości magazynowe i logistyka.” To jest nowa specjalistyczna tematyka, którą przygotowaliśmy dla uczestników Seminarium na pierwszy dzień. Rynek nieruchomości magazynowych w Polsce w niewielkim stopniu odczuł wichury kryzysu. Ogólne pojęcie logistyki. Potoki transportowe i magazyny jako buforowanie towaru.
Globalizacja logistyki Logistyka europejska na tle logistyki światowej Logistyka polska na tle logistyki europejskiej Wieczorem wspaniała uroczysta kolacja, przy dobrej muzyce i w dobrym towarzystwie po trudach edukacji bawiliśmy się do rana.

Drugi dzień to kolejny nowy temat – prowadzony przez Tomasza Błeszyńskiego „Coaching na ryku nieruchomości / Real Estate Coaching /. Coaching – jest procesem, który pomaga w rozwoju, wspiera rozwiązywanie problemów oraz osiągnięcie wyznaczonego celu. Zajęcia z Tomaszem Błeszyńskim wzbudziły ogromne zainteresowani. W drugim dniu odbyła się także dyskusja dyskusja. Co zrobić z tą wolnością po państwowej deregulacji? Rozmawialiśmy o planach rozwoju doradztwa na rynku Wyjedziemy z Seminarium wzmocnieni nowymi ideami i wzajemną sympatią. Będziemy żegnać gościnną Juratę z poczuciem Wkrótce spotykamy się na jubileuszowym spotkaniu 10 lecia powstania naszego Powszechnego Towarzystwa Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości. Tym razem nasza sesje odbędzie się w Łodzi. Mamy już zarezerwowany wspaniały hotel. Wkrótce informacje.

Wręczone zostały dwa Certyfikaty dla nowych Doradców Rynku Nieruchomości PTEiDRN.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Wielka płyta wraca do łask. Inwestorów przekonuje krótszy czas budowy

Cytat “Domy prefabrykowane, stawiane z produkowanych w fabrykach modułów, to temat stosunkowo nowy na polskim rynku, ale zyskujący na popularności. Firma Spectis szacuje, że ten segment rynku jest wart ok. 5 mld zł, a do 2030 roku urośnie do 7 mld. Również długoterminowe perspektywy pozostają optymistyczne. Inwestorów przekonuje do tej technologii przede wszystkim możliwość skrócenia czasu inwestycji do kilku miesięcy i kontroli jej kosztów.”

Przeczytaj więcej »

Polacy przestają inwestować w termomodernizację swoich domów?

Cytat “W 2024 roku liczba podatników korzystających z ulgi termomodernizacyjnej spadła o prawie połowę w porównaniu do rekordowego 2021 roku. Ministerstwo Finansów informuje, że z tej formy wsparcia skorzystało 312 tys. właścicieli domów jednorodzinnych, którzy łącznie odliczyli 5,5 mld zł. Eksperci wskazują, że malejąca popularność ulgi wiąże się zarówno z mniejszą liczbą realizowanych przedsięwzięć, jak i zmianami w katalogu objętych odliczeniami wydatków, zwłaszcza przed nadchodzącym rokiem 2025, kiedy zrezygnowano z dofinansowania kotłów gazowych i olejowych, a dodano magazyny energii.”

Przeczytaj więcej »

Umowa o dożywocie – co grozi seniorowi gdy mieszkanie zostanie sprzedane i jak się zabezpieczyć?

Cytat “Pani Jadwiga przed laty podpisała umowę o dożywocie z wnuczką. W zamian za opiekę przekazała jej dom, w którym nadal mieszka. Po kilku latach wnuczka wyszła za mąż i sprzedała nieruchomość – razem z prawem dożywocia i zamieszkującą ją seniorką. Niewiele osób wie, że dom lub mieszkanie, przekazane w ramach dożywocia, może zostać sprzedane – a wraz ze sprzedażą obowiązki wobec seniora przeniosą się na nowego właściciela. Co dzieje się w takiej sytuacji z osobą starszą? Kto przejmuje zobowiązania opiekuńcze lub finansowe? I jak ustrzec się przed scenariuszem, w którym zupełnie obca osoba staje się nowym “opiekunem” dożywotnika? Na te pytania odpowiada Małgorzata Rosińska, Kierowniczka Działu Prawnego Funduszu Hipotecznego DOM.”

Przeczytaj więcej »