Kilka słów o sesji wrocławskiej PAN 12-13 kwietnia 2008 rok

W kwietniu we Wrocławiu w “Holiday In? odbyły się dwie sesje Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN. Pierwsza (sobotnia) sesja poświecona była skomplikowanym zagadnieniom metodologii i metodyki opracowywania raportów diagnostycznych i wycenowych na rynku nieruchomości. Wykład prowadził Pan Jacek Strzelecki, znakomity znawca tematu. Nie ma co ukrywać, wykład był trudny: standaryzacje, unifikacje, charakterystyki, procesy analityczne, metodologie, techniki wycen, struktury, modele to tylko hasła wypełnione całodniowym treściwym wykładem. Było się czego uczyć.

Druga (niedzielna) sesja przepełniona została rozległą wiedzą ekonomiczną. Pani prof. Ewa Kucharska-Stasiak w wielogodzinnym wykładzie omówiła wszystkie elementy doradztwa ? od istoty doradztwa, poprzez wyliczanie różnorodnych wskaźników po rozwiązywanie licznych przykładów praktycznych. Bardzo zajmującym był także wykład poświęcony zagrożeniom kryzysem światowym i reperkusjom jakie mogą spotkać gospodarkę europejską i polską. Pani Profesor nagrodzona została brawami przez nadal pełną uczestników salę, pomimo późnego niedzielnego popołudnia, grubo po planowanym czasie zakończenia zajęć.

Przyjemnym akcentem dwudniowej sesji był także bankiet z dobrą kuchnią francuską i zespołem muzycznym. Niczego nie brakowało, nawet nie brakło napitków.

Ważna rzecz staje się faktem, wyraźnie wyczuwalnym i realnym – tworzenie się nowej jakości, nowego środowiska ? i to nie z awansu ustawowego ale z profesjonalnego przygotowania zawodowego i wzajemnej życzliwości. To wielka wartość, zagubiona przez ostatnie lata, a tak ważna i potrzebna dla dalszego rozwoju i umacniania naszego środowiska.

Następna sesja w dniach 17 i 18 maja w Poznaniu, również podwójna, równie ciekawa i ważna dla pogłębiania naszej wiedzy. A w czerwcu sesja potrójna w Łodzi wraz z zakończeniem I edycji Powszechnej Akademii Nieruchomości.

Zobacz program sesji
Zobacz zdjęcia z sesji wrocławskiej

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »