Liczba pozwoleń na budowę w górę. Nowe dane od GUNB

Cytat “W 2024 r. o 5 proc. do ponad 143 tys. wzrosła liczba pozwoleń na budowę ogółem w porównaniu z 2023 r., kiedy takich decyzji wydano ponad 136 tys. – poinformował Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Dodał, że w ub.r. zalegalizowano 1 837 budowli – o ponad 28 proc. więcej niż rok wcześniej.” Zapraszamy do zapoznania się z artykułem ab/ mick/ źródło PAP na stronie www.bankier.pl – link do artykułu

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Rynek kupującego w pełni. Ile z ceny można “urwać”, kupując mieszkanie?

ytat “O schodzeniu z ceny przez sprzedających mieszkania piszemy od dłuższego czasu. III kw. 2025 r. przyniósł jednak nasilenie tego zjawiska – wynika z raportu Barometr przygotowanego przez Metrohouse i Credipass. Wzrosły zarówno możliwości negocjacyjne, jak i skłonność sprzedających do rewizji stawek w ogłoszeniach. Oto, ile przeciętnie można wynegocjować kupując mieszkanie z drugiej ręki.

Przeczytaj więcej »

Lato na ROD-os? Tyle kosztują ogródki działkowe po sezonie

Cytat “Ceny praw do ogródków działkowych wciąż pozostają wysokie, ale powoli przestają szokować. W opinii przedstawicieli Rodzinnych Ogrodów Działkowych, to właśnie jesień jest czasem, kiedy o własny kawałek zieleni w mieście najłatwiej. Na Bankier.pl sprawdzamy, ile trzeba odłożyć, by nabyć prawo do działki na rynku oraz w jaki sposób zostać działkowcem i nie przepłacić.”

Przeczytaj więcej »