Kraków. Uczestniczyliśmy w obchodach XV Lecia Małopolskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.

9 stycznia 2009 roku nasi Koledzy i Koleżanki z Małopolskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami obchodzili Jubileusz XV Lecia. Z tej okazji w szacownych salach krakowskiego Ratusza odbyło się okolicznościowe spotkanie przedstawicieli zawodów rynku nieruchomości z całego kraju. Od znanych nazwisk i przedstawicieli wielu stowarzyszeń aż się skrzyło. Również nasze Towarzystwo przekazało w imieniu członków życzenia kolejnych wielu lat pracy dla środowiska rynku nieruchomości. Wieczorem w gościnnych salach Hotelu Sympozjum miał miejsce uroczysty Bal. I my tam byliśmy i jedliśmy wspaniały tort. Jeszcze raz sto lat, sto lat przyjaciele.

Salę krakowskiego Ratusza wypełnili znakomici goście i członkowie Stowarzyszenia.
Salę krakowskiego Ratusza wypełnili znakomici goście i członkowie Stowarzyszenia.
Za chwilę Pani Prezes MSPON Elżbieta Prażmowska oraz Wiceprezes Dorota Winiarska będą kroić jubileuszowy tort.
Za chwilę Pani Prezes MSPON Elżbieta Prażmowska oraz Wiceprezes Dorota Winiarska będą kroić jubileuszowy tort.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »