Koronawirus. Wiemy, gdzie będą trafiać Polacy z podejrzeniem choroby. Kontenery do izolacji

W ostatnich dniach pojawia się coraz więcej doniesień o problemach z działaniem szpitali. Epidemia koronawirusa sprawia, że w wielu placówkach tworzą się zatory. Polska Grupa Zbrojeniowa poinformowała, że stworzyła system nieruchomości, który ma pomóc w szybkiej segregacji pacjentów z podejrzeniem COVID-19.

Osoby, u których wystąpi podejrzenie zakażenia COVID-19, mogą wkrótce trafiać do specjalnie zaprojektowanych kontenerów obserwacyjno-izolacyjnych. Pierwszy przetarg w Polsce na utworzenie tego typu systemu segregacji, zwanego profesjonalnie triażem, wygrała spółka Zurad. Należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, państwowej spółki specjalizującej się w produkcji sprzętu głównie dla wojska.

“Jednym z kluczowych elementów triażu jest przeprowadzenie wywiadu medycznego i uzyskanie wyniku testu na obecność wirusa w jak najkrótszym czasie. Istotne jest sterowanie ruchem pacjentów tak, by nie narażać personelu szpitala i pacjentów na zarażenie wirusem SARS CoV-2” – wyjaśnia spółka w komunikacie.

Wnętrze kontenera będzie wyglądać jak miniaturowy szpital. W środku znajdzie się miejsce na łóżka wraz z szafkami i innym osprzętem. Wyposażenie i wnętrze będzie mogło być dezynfekowane za pomocą systemu lamp UV-C (wirusobójczych) zaprojektowanego przez polskich specjalistów i naukowców.

Aranżacja wnętrza (wizualizacja)Aranżacja wnętrza (wizualizacja) ZURAD/PGZ

Modułowe kontenery sposobem na koronawirusa. Wiemy, jaki szpital je otrzyma w pierwszej kolejności

Kontenery mają charakter modułowy. Jak zapewnia PGZ pozwala to na dostosowanie do wymaganej funkcji i potrzeb użytkownika, łatwy transport, montaż, oraz przechowywanie. W miniaturowych obiektach, które w pierwszej kolejności staną przed Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie, zamontowanych zostanie szereg innowacyjnych rozwiązań: bramka biometryczna służąca do pomiaru temperatury, system rozpoznawania i identyfikacji twarzy, system skanowania dokumentów, a nawet system termowizyjny stale monitorujący ciepłotę ciała osób przebywających w poczekalniach.

Takie kontenery mogą wkrótce stanąć przed szpitalamiTakie kontenery mogą wkrótce stanąć przed szpitalami ZURAD/PGZ

PGZ zapewnia, że system obserwacyjno-izolacyjny umożliwi minimalizację ryzyka transmisji SARS-CoV-2 na osoby zgłaszające się do szpitala, ale niezakażone koronawirusem. Chodzi przede wszystkim o pacjentów przyjmowanych na zaplanowane wcześniej wizyty i zabiegi.

System zabudowy kontenerowej Zuradu może być jednak wykorzystany do innych celów – w przypadku wystąpienia klęsk żywiołowych lub epidemii innych niż koronawirus.

 

Autor:

Źródło patrz LINK
Artykuł pochodzi z portalu


Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »