Koń w kuchni, świnia na kanapie. Właściciele tych nieruchomości zapomnieli, że przyjdzie agent

Agenci pośredniczący w sprzedaży nieruchomości nie mają łatwego życia. Często zdarza się bowiem, że właściciele mocno utrudniają sprzedaż. Zapominają posprzątać, wyprowadzić z domu konia lub świnię. Mamy zdjęcia.

Źródło: https://terriblerealestateagentphotos.com (publikacja za pisemną zgodą autora)

Niektórzy właściciele nieruchomości wystawionych na sprzedaż zdają się zapominać, że ewentualnych kupców trzeba do transakcji zachęcić. Autor brytyjskiego bloga Terriblerealestateagentphotos.com od lat kolekcjonuje zdjęcia, które z pewnością mogą odstraszyć nawet najbardziej tolerancyjnego klienta. Na stronie nie brakuje też nieruchomości zaniedbanych i porzuconych, których przywrócenie do świetności może zająć wyjątkowo wiele roboczogodzin.

Autor bloga w rozmowie z Domiporta.pl przyznał, że dziwnych zdjęć w kolekcji ma wiele, a jako najbardziej dziwaczne wskazał to zrobione w Irlandii. Przedstawia konia, który wygląda z jednego z pomieszczeń.

Koń w domu? Jedno ze zdjęć nieruchomościKoń w domu? Jedno ze zdjęć nieruchomości Źródło: https://terriblerealestateagentphotos.com/post/62824754189 (publikacja za pisemną zgodą autora)

– Jedynym określeniem, jakie przyszło nam do głowy po wykonaniu tego zdjęcia, było: “koń domowy” – stwierdził autor bloga. Wyjaśnił też, że w dobie epidemii koronawirusa jakość wykonywanych fotografii wciąż ma duże znaczenie dla procesu sprzedaży. Zagrożenie wynikające z choroby znacząco też wydłuża cały proces.

Świnia na kanapie, narośle na zlewie. Kto kupi takie nieruchomości?

Na blogu znaleźliśmy wiele zdjęć, które dowodzą, jak ciężka jest praca agenta nieruchomości. Największe wrażenie zrobiła na nas pokaźnych rozmiarów świnia beztrosko wylegująca się na kanapie.

Świnia na kanapieŚwinia na kanapie Źródło: https://terriblerealestateagentphotos.com/ (publikacja za pisemną zgodą autora)

Niekiedy wydaje się, że właściciele chyba po prostu zapomnieli, że ktoś przyjdzie wykonać niezbędną dokumentację fotograficzną.

Przed wpuszczeniem fotografa do domu warto w minimalnym stopniu posprzątać – nieład to jedno, ale brud widoczny na zdjęciu odrzuca.

Zdarzają się też nieruchomości, które są na tyle niecodzienne, że znalezienie nabywcy może być kłopotliwe. Nie każdy jest zwolennikiem jadalni rodem z horroru.

Agenci zajmujący się sprzedażą nieruchomości trafiają czasem na lokale, w których problemem jest wystrój. Bywa krzykliwy, kiczowaty lub nawet utrudniający ewentualny remont.

Zdjęć, które wprawiają w zdumienie, jest więcej. Łóżko otoczone płotem, podłoga wyglądająca, jakby ktoś wycierał z niej smugi krwi, dziwaczne lalki ustawione w pokoju. Zapraszamy do przejrzenia galerii.

Zobacz wideo Jak mocno koronawirus uderzy w rynek nieruchomości?
 

Autor:

Źródło patrz LINK
Artykuł pochodzi z portalu


Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Strategie marketingowe oparte na rekomendacjach. Jak zbudować system poleceń dla biura nieruchomości?

Wielu przedsiębiorców traktuje marketing referencyjny jako coś drugorzędnego, nie zdając sobie sprawy, jak potężnym narzędziem może być. W rzeczywistości strategia oparta na poleceniach może być jednym z najskuteczniejszych i najbardziej opłacalnych sposobów na przyciągnięcie i utrzymanie lojalnych klientów. Kluczowe elementy, jakie powinny znaleźć się w strategii marketingowej opartej, wylicza Łukasz Morgiewicz.

Przeczytaj więcej »

Ubóstwo energetyczne – jak wypada Polska?

Cytat “Ubóstwo energetyczne to problem, który po kryzysie energetycznym z lat 2022 – 2023 nabrał szczególnego znaczenia. Eurostat regularnie publikuje informacje na ten temat. Niedawno pojawiły się nowe dane dotyczące m.in. Polski. Przyglądają się im eksperci portalu RynekPierwotny.pl. Analitycy zwracają też uwagę na pewien aspekt, który często umyka rodzimej opinii publicznej.”

Przeczytaj więcej »

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w IV 2025

Cytat “W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego. Jednak w Łodzi poszła ona w górę o 2% a w miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – o 1% – wynika z danych portalu GetHome.pl.”

Przeczytaj więcej »