John Schnobrich / unsplash.com
Jakie dokumenty, oprócz prospektu informacyjnego i wzoru umowy, są udostępniane online klientom? Na jaką pomoc mogą liczyć przy uzyskaniu kredytu na zakup mieszkania? Poniżej wypowiedzi kilku wybranych przedstawicieli firm deweloperskich.
Dawid Wrona, dyr. sprzedaży w dziale projektów mieszkaniowych Echo Investment
Udostępnianie klientom zeskanowanych dokumentów pozwolenia na budowę, pozwolenia na użytkowanie czy innych potrzebnych im decyzji administracyjnych jest standardem już od kilku lat. Zatem na życzenie przesyłamy mailem wymagane dokumenty, w tym m.in. oświadczenie o stanie zaawansowania budowy czy raporty finansowe spółki.
Staramy się jak najbardziej ułatwić proces zakupu mieszkania bez wychodzenia z domu, dlatego wprowadziliśmy także możliwość rezerwacji lokalu przy użyciu zabezpieczonego podpisu cyfrowego. Umowa rezerwacyjna jest pierwszym formalnym krokiem przy zakupie mieszkania, który do tej pory wymagał fizycznej obecności stron transakcji przy jednym stole. W trosce o bezpieczeństwo oraz komfort klientów, wdrożyliśmy system wykorzystujący technologię biometrii i wszechobecne urządzenia mobilne, który pozwala na pełną elektronizację tego procesu. Klientom, którzy już dokonali zakupu udostępniamy platformę Moje Echo, gdzie przechowywane są w jednym miejscu wszystkie niezbędne dokumenty, plany mieszkań i faktury, dostępne z każdego urządzenia z łączem internetowym.
Razem z naszym partnerem pośrednictwa finansowego, firmą Notus, wspieramy osoby zainteresowane kupnem mieszkania także w doborze najkorzystniejszego rozwiązania finansowego. Eksperci Notus służą pomocą w trakcie całego procesu kredytowego – m.in. porównają ofertę w ponad 16 bankach, a także skompletują i wypełnią wszystkie wymagane dokumenty. Wszystkie potrzebne dokumenty dotyczące mieszkania są przygotowywane przez naszych doradców, więc klientowi pozostaje jedynie zebranie informacji dotyczących jego sytuacji finansowej.
Małgorzata Ostrowska, członek zarządu, dyr. pionu marketingu i sprzedaży J.W. Construction
Za pośrednictwem poczty elektronicznej klient może otrzymać informacje o stanie zaawansowania prac, skany oświadczeń dewelopera oraz wszystkich dokumentów formalnych, takich jak: pozwolenia na budowę, promesy, decyzje podziałowe działek, pełnomocnictwa itd. Kancelarie notarialne pracują normalnie, można więc podpisać umowę deweloperską. W ofercie J.W. Construction są również apartamenty inwestycyjne i lokale gotowe. Można je kupić a umowę podpisać korespondencyjnie bez wychodzenia z domu.
Zapewniamy również bezpłatne doradztwo kredytowe. Doradca wybiera najlepiej dopasowaną do możliwości inwestora ofertę kredytu hipotecznego i realizuje wszelkie formalności, dzięki czemu klient ma zapewnione pozytywne rozpatrzenie wniosku.
Radosław Bieliński, dyr. komunikacji, rzecznik prasowy Dom Development SA
Cała procedura sprzedaży może zostać zrealizowana bez wychodzenia z domu. Spółka oferuje również podpisanie umowy online z wykorzystaniem podpisu elektronicznego przy spełnieniu wszystkich warunków prawnych.
Klienci, którzy chcą dokonać zakupu mieszkania wspierani są poprzez spółkę Dom Development Kredyty będącą pośrednikiem umożliwiającym pomoc w uzyskaniu najlepszych warunków kredytowych. Specjaliści kredytowi są do dyspozycji klientów zarówno w biurach sprzedaży, telefonicznie, jak i online.
Karolina Bronszewska, marketing manager Ronson Development
Zainteresowanemu klientowi udostępniamy nie tylko umowę deweloperską i prospekt informacyjny, ale wszystkie dokumenty potrzebne do rozpoczęcia procedury kredytowej, w tym: wypisy i wyrysy z rejestru gruntów, księgi wieczyste, KRS czy pozwolenie na budowę. Oczywiście przesyłamy też projekt lokalu, także w formacie DWG potrzebnym przy projektowaniu wnętrz.
Jeśli chodzi o źródła finansowania związane z zakupem mieszkania, to współpracujemy z ekspertami finansowymi z Notusa. Eksperci pełnią dyżury w naszych biurach sprzedaży. Bardzo dobrze znają nasze inwestycje oraz stan prawny poszczególnych projektów. Na prośbę klienta, dojeżdżają również na spotkanie we wskazanym miejscu.
Autor:Beata Zielińska
Źródło patrz LINK
Artykuł pochodzi z portalu