Bohater filmu “Powrót do przyszłości” sprzedaje dom. Tak mieszkał Christopher Lloyd

Słynny doktor Brown z filmu “Powrót do przyszłości”, a prywatnie aktor Christopher Lloyd, ma głowę do nieruchomości. Właśnie wystawił kolejną swoją posiadłość na sprzedaż. W kilka lat jej wartość wzrosła dwukrotnie.

Osiemdziesięciotrzyletni aktor, dwukrotny zdobywca nagrody Emmy oraz niezapomniany dr Emmett Brown z filmu “Powrót do przyszłości” w zaledwie tydzień wystawił dwie nieruchomości, których jest właścicielem. Zobaczcie, jak mieszkał.

Dom Christophera Lloyda

Posiadłość została kupiona przez aktora w 2014 roku za 800 tys. dolarów. Obecnie planuje ją sprzedać za dwukrotnie więcej – 1,695 mln dol., czyli około 6,5 miliona złotych. Dom, jak wszystkie posiadłości aktora, znajduje się w Kalifornii. Dokładniej w gminie Montecito, hrabstwa Santa Barbara.

Niewielki, bo zaledwie 92-metrowy dom został wybudowany w 1950 roku w stylu hiszpańskim. Nieruchomość nosi nazwę La Vista Grande i ma niezwykły widok na ocean ze wzgórza. Ponadto, za aranżację ogrodu odpowiada słynna w Kalifornii Pat Brodie.

Na tej niewielkiej powierzchni mieszczą się dwie sypialnie, łazienka oraz salon z kuchnią. Zgodnie z hiszpańskim stylem budowy domów, główne wejście prowadzi prosto do salonu. Niegdyś w budynku był również garaż, ale został zaadaptowany na pomieszczenie mieszkalne. W miejscu, w którym znajdował się garaż, jest teraz salon z kominkiem.

Mały rentier

Aktor jest przykładem rentiera. Część jego dochodu pochodzi ze sprzedaży nieruchomości, bądź ich wynajmu. Zaledwie kilka dni po wystawieniu wspomnianej wcześniej posiadłości, aktor wystawił kolejną nieruchomość na sprzedaż

Tym razem chodzi o dom nad samym brzegiem oceanu za 2,95 miliona dolarów. Budynek znajduje się w gminie Ventura. Agent nieruchomości prowadzący tę sprzedaż reklamuje ją jako “najlepszą ofertę na plaży poniżej trzech milionów dolarów”.

Posiadłość położona nad oceanem, również wystawiona na sprzedaż.Posiadłość położona nad oceanem, również wystawiona na sprzedaż. zdjęcie ofertowe / compass.com

Fakt, że słynny aktor pozbywa się nieruchomości, nie musi oznaczać, że ma problemy finansowe. Jest to raczej decyzja biznesowa i niedługo być może usłyszymy o kolejnych zakupach.

Źródło: variety.com, variety.com

Autor:Bartłomiej Baranowski

Źródło patrz LINK
Artykuł pochodzi z portalu


Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »