Zamieszkaj w areszcie – w Angli można kupić komisariat policji i przerobić go na apartamentowiec

Niecodzienna – nawet jak na brytyjski rynek nieruchomości – oferta, znajduje się na serwisiach nieruchomościowych. Do kupienia jest użytkowany do niedawna komisariat policji, a cena nie jest wysoka – zaledwie 300 tysięcy funtów.

Mniej więcej w połowie drogi między Glasgow i Leeds, tuż nad zatoką Solway Firth znajduje się niewielkie i urokliwe miasteczko Maryport. W samym centrum, na niewielkim wzniesieniu znajduje się urokliwy budynek z czerwonej cegły o wiktoriańskim rodowodzie. Jest nim były komisariat policji i jest wystawiony na sprzedaż.

Komisariat na sprzedaż

Niecodzienna oferta zawiera budynek komisariatu w Maryport o powierzchni 538 metrów kwadratowych. Póki co, we wnętrzu znajduje się recepcja, pomieszczenia i przebieralnia policjantów, pokój sędziego, łazienki oraz cele dla więźniów.

Ogłoszeniodawca nie pisze, z którego roku jest omawiana nieruchomość, ale biorąc pod uwagę ręcznie wykonane elementy ścian oraz charakterystyczny kształt dachu i specjalne boniowanie narożników można założyć, że budynek był stawiany jeszcze w XIX wieku.

Niebywałe nieruchomości Anglii

Komisariat trafił na rynek wtórny ponownie. W 2016 roku został kupiony za 60 tysięcy funtów. Właściciel jednak nie wykorzystał pozwoleń na przeprowadzenie remontu. Być może szacowany koszt przekształcenia okazał się zbyt duży już po uzyskaniu zgody władz lokalnych na modernizację.

zdjęcia ofertowe / rightmove.co.uk

Budynek otrzymał zgodę na przekształcenie w trzynastopokojową rezydencję, bez zmian w zewnętrznej strukturze budynku. Obecnie, cena za budynek wraz z działką i powierzchnią parkingową wynosi 300 tysięcy funtów.

Angielski rynek nieruchomości jest znany z niecodziennych z polskiego punktu widzenia transakcji na rynku wtórnym. Wśród ofert sprzedaży nieruchomości nierzadko można znaleźć ogłoszenia dotyczące sprzedaży starych wieży ciśnień (z zawartym pozwoleniem na przekształcenie w dom), kościołów, latarni morskich, schronów czy zabytkowych dworków.

źródło: rightmove.co.uk

Autor:

Źródło patrz LINK

Artykuł pochodzi z portalu

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »