Hotele w leśnych koronach – gdzie w Polsce znaleźć domki w otoczeniu drzew?

Większość z nas będąc dziećmi marzyła o tym by chociaż przez krótką chwilę pobawić się w domku na drzewie. Takie miejsce sprzyja oderwaniu się od rzeczywistości i spojrzeniu na świat z innej perspektywy. Nawet jeśli od naszych dziecięcych marzeń minęło kilkanaście lat, to teraz można te pomysły z łatwością zrealizować. Naprzeciw wychodzą przedsiębiorcy, którzy oferują hotele umieszczone w koronach drzew.

W Polsce taką usługę oferuje obecnie najpopularniejsza firma “W Drzewach”, która za swój pomysł umieszczenia domków na drzewach otrzymała takie wyróżnienia jak: nagrodę w kategorii Wnętrza Publiczne w Plebiscycie Polskie Wnętrze 2013, tytuł Marki Lubelskiej 2016, tytuł Ambasadora Wschodu 2015 oraz nagrodę internautów w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny Lubelszczyzny. Domki “W Drzewach” zlokalizowane są w Nałęczowie (województwo lubelskie), a dokładniej na drzewach wąwozów lessowych. Apartamenty te są pierwszymi lokalami hotelowymi w Polsce, które zostały zawieszone nad ziemią.
Domki na i w koronach drzew – taki apartament wynajmiesz w Nałęczowie, Włodawie, Mielnie i Kościelisku

W ofercie “W Drzewach” znajdują się cztery apartamenty. Pierwszym z nich jest domek “Sosna” zawieszony między sosną i klonem na wysokości od 2 do 4,5 metrów nad ziemią. W dwupoziomowym domku znajdują się salon, łazienka, jadalnia, minibarek oraz sypialnia. Narożnik domku jest całkowicie przeszklony, co gwarantuje nam wspaniały widok na las. Można wybrać także bardziej ekskluzywną opcję “Tuja”, w której znajduje się strefa SPA. Pozostałe dwa apartamenty to “Grab” (położony nad opadającym wąwozem) i “Jodła” (najwyższy z apartamentów). Każdy z domków jest umeblowany i posiada łazienkę. Ceny za pobyt wahają się od 400 do 550 złotych za dobę dla dwóch osób.

Urlop w gałęziach drzew można spędzić także dzięki siedlisku “Sobibór” we Włodawie (województwo lubelskie) w okolicach Sobiborskiego Parku Krajobrazowego. Dwupoziomowy domek “Dzięcioł” posiada dwie sypialnie, łazienkę z prysznicem, aneks kuchenny oraz salon. Przy domku znajduje się taras z widokiem na okoliczną łąkę. Przeznaczony jest dla 2-4 osób. Obok niego znajduje się drugi, taki sam domek nazwany “Sowa”. Aktualne ceny za wynajęcie domku za jedną dobę wynoszą 350 złotych (dla 1-2 osób), 450 złotych (dla 3 osób) lub 550 złotych (dla 4 osób). Minimalna długość pobytu wynosi dwie doby.

Odpoczynek w domku znajdującym się w koronach drzew oferuje także “Herbals&SPA” w Mielnie (województwo zachodniopomorskie). We wszystkich apartamentach Lavender, Tulip, Sunflower, Rosemary i Lily znajduje się łazienka, sypialnia oraz aneks kuchenny. Lavender jest z nich największy i posiada aż trzy sypialnie, pozostałe to domki dwuosobowe. Hotel akceptuje także gości, którzy chcą przyjechać ze swoimi pupilami.

Inny hotel, który oferuje domki budowane na podwyższeniu w okolicach drzew, znajduje się w Kościelisku (województwo małopolskie). “Domki Kościelisko” oferują kilka apartamentów dla rodzin lub par. Każdy z nich wyposażony jest w aneks kuchenny, łazienkę, sypialnię oraz część jadalną. W domkach zainstalowane są także biokominki. W okolicach znajduje się las oraz karczma Sywor. Ceny określane są ze względu na czas pobytu, liczbę osób oraz sezon.

źródło:

Autor: natalia

Źródło patrz LINK

Artykuł pochodzi z portalu

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »