Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami Polski Centralnej z siedzibą w Łodzi zaprasza na szkolenie w dniu 28 września 2010 roku


Kolejne szkolenie organizowane  przez SPONPC w ramach kształcenia ustawicznego zawodów rynku nieruchomości, tj. pośredników, zarządców i rzeczoznawców. Wykład „Współwłasność – wybrane problemy” poprowadzi Kamil Keller adwokat, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, specjalizujący się w prawie kontraktów, nieruchomości, prawie budowlanym, egzekucji i upadłościowym.

28 września 2010 roku (wtorek) w godzinach 10:30 – 16:30.  Sala konferencyjna  Mieszczańska Hotelu Grand w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej 72. Koszt uczestnictwa:  100 złotych dla członków SPONPC 120 złotych dla pracowników biur nieruchomości, których właściciele  są  członkami SPONPC oraz członków innych stowarzyszeń  zrzeszonych  w PFRN i PPRN, 150 złotych dla osób niezrzeszonych. W przypadku rezygnacji w terminie krótszym niż 7 dni przed datą szkolenia, dokonana wpłata nie podlega zwrotowi. Zarząd Stowarzyszenia przypomina, że zgodnie z uchwałą SPONPC z dnia 06 lipca 2006 r. członkowie Stowarzyszenia zalegający na dzień zgłoszenia z płatnością składek przez okres dłuższy niż 6 miesięcy, będą obciążeni opłatą za szkolenie w wysokości 150 złotych.Wpłat wraz z formularzem zgłoszeniowym należy dokonywać przelewem na konto: 13 1240 3031 1111 0000 3427 0596 lub gotówką w kasie Stowarzyszenia w godzinach pracy biura (9.30 – 16.30) w nieprzekraczalnym terminie do dnia 24 września 2010 r. (piątek). Ze względu na obowiązujące procedury zgłaszania programów szkoleń do Ministerstwa oraz rejestracji list uczestników szkolenia bardzo proszę o dostosowanie się do w/w terminu. Za udział w szkoleniu zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 17 kwietnia 2008 r. uczestnicy otrzymują  8 godzin. Jednocześnie przypominamy, że Ustawa o gospodarce nieruchomościami (z dnia 21.08.1997 roku z późniejszymi zmianami) w artykułach 175 ust.2, 181 ust.2 i 186 ust. 2  nałożyła na zawody rynku nieruchomości obowiązek doskonalenia zawodowego.  W oparciu o Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w obowiązującym okresie rozliczeniowym  jakim jest rok kalendarzowy, pośrednicy, zarządcy, rzeczoznawcy  powinni uczestniczyć w co najmniej 24 godzinach edukacyjnych w ramach doskonalenia zawodowego. Obowiązek szkolenia dotyczy tych pośredników, zarządców i rzeczoznawców, którzy zdobyli licencję do końca grudnia 2009 r.

PROGRAM SZKOLENIA:

  1. Rodzaje współwłasności: współwłasność łączna i ułamkowa – krótkie omówienie.
  2. Współwłasność nieruchomości: korzystanie z nieruchomości przez współwłaścicieli, podział nieruchomości quod usum, sposób zarządu nieruchomością wspólną.
  3. Zniesienie współwłasności ułamkowej i łącznej.
  4. Szczególne przypadki współwłasności nieruchomości: wspólnota mieszkaniowa, zarząd nieruchomością wspólnoty mieszkaniowej
  5. Współwłasność nieruchomości a obciążenie hipoteką i innymi ograniczonymi prawami rzeczowymi.

Serdecznie zapraszamy Zarząd SPONPC

Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami Polski Centralnej

90-102 Łódź, ul. Piotrkowska 82 tel. 042 639-73-27; tel/fax 042 639-73-37

www.sponpc.pl; e-mail: sponpc@sponpc.pl

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Rynek najmu osiągnął równowagę

Cytat “Sytuacja na rynku najmu jest dużo korzystniejsza dla najemców niż rok temu. Oferta mieszkań na wynajem jest o 1,5% wyższa m/m i o 21% wyższa r/r. Oferta skurczyła się tylko w Poznaniu i w Trójmieście. Ceny najmu hamują, średnie stawki ofertowe spadły poniżej 3500 zł – wynika z kwietniowej analizy rynku najmu przeprowadzonej przez Otodom.”

Przeczytaj więcej »

Rynek mieszkań na wynajem z rekordem

Cytat “Knight Frank i Dentons przedstawiają raport o kondycji rynku BTR (Build-to-Rent) w Polsce. Najnowsze doniesienia potwierdzają dynamiczny rozwój tego rynku – w minionym roku oddano do użytkowania aż 5100 nowych mieszkań na wynajem, co względem minionego roku stanowi nie tylko wzrost na poziomie 40 proc., ale też nowy rekord. Jednocześnie należy podkreślić, że lokale z rąk instytucji to ciągle zaledwie 1,4% podaży mieszkań na wynajem w głównych miastach naszego kraju.”

Przeczytaj więcej »