Pomoc dla mieszkańców Bogatyni – Inicjatywa MSPON

Otrzymaliśmy od Prezesa Małopolskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami Pana Andrzeja Pióreckiego maila z apelem o pomocy dla dotkniętych powodzią mieszkańców Bogatyni. Przyłączamy się do tej cennej inicjatywy koleżanek i kolegów z Krakowa. Poniżej tekst apelu:

Szanowni Państwo,

Drogie Koleżanki i Koledzy Pośrednicy,

w związku z ostatnia tragedią powodzi, która dotknęła mieszkańców Bogatyni, zwracam się do wszystkich Pośredników i jednocześnie ludzi dobrej woli z apelem o udzielenie pomocy tym, którzy utracili cały dorobek swojego życia.
Każdy z nas doskonale zna wartość domu, która nie tylko jest wartością materialną, ale nade wszystko siedzibą rodziny.
Rodzina to dla nas wszystkich najwyższe dobro, to ostoja polskości, poczucie bezpieczeństwa i beztroski śmiech dzieci.

Nie pozostańmy więc obojętni na los mieszkańców Bogatyni, dotkniętych nieszczęściem powodzi.

Małopolskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami w Krakowie, założyło specjalne konto, na które można dokonywać wpłat na rzecz powodzian
z Bogatyni

BNP PARIBAS – FORTIS

47 1600 1039 0002 0031 4933 2151

z dopiskiem ” BOGATYNIA”

Bank nie pobiera prowizji od wpłat na powyższe konto

Po wcześniejszej konsultacji z władzami lokalnymi pieniądze zostaną przekazane potrzebującym.
Każda kwota darowana tym ludziom pozwoli wydobyć się im z dramatycznego położenia, w jakim się znaleźli i uwierzyć, że ich los nie jest obojętny naszemu środowisku i wszystkim innym mieszkańcom Polski.

Z poważaniem

Prezes Andrzej Piórecki
wraz z Zarządem

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Ceny materiałów budowlanych w II 2025

Cytat “Stabilizacja dynamiki cen na krajowym rynku materiałów budowlanych wciąż ma się bardzo dobrze. Jak zauważają eksperci portalu RynekPierwotny.pl w lutym spadkowy trend został wprawdzie przełamany w symbolicznym wymiarze jednego promila, jednak to zdecydowanie za mało by mówić o jakimkolwiek przesileniu. Tym samym prognozowany średni wzrost stawek wciąż nie uległ materializacji, jednak trudno sobie wyobrazić inny scenariusz już w przewidywalnej przyszłości.”

Przeczytaj więcej »

Umowa o dożywocie z osobą prywatną. Co po śmierci świadczeniodawcy?

Cytat “Co się stanie, gdy senior odda swoje mieszkanie w zamian za rentę dożywotnią sąsiadowi, a ten nagle umrze? W Polsce aż 99% umów o dożywocie zawieranych jest między osobami prywatnymi. Zdarza się, że część świadczeń ustalana jest wtedy ustnie, bez wpisywania do kontraktu. Oto pytania, które pojawiają się wraz ze śmiercią przysłowiowego Pana Romka (czyli świadczeniodawcy). Po pierwsze: co stanie się z nieruchomością, której senior nie jest już właścicielem? Kto będzie wypłacał seniorowi świadczenia pieniężne? Czy spadkobiercy zmarłego będą do tego zobowiązani? A co jeśli Pan Romek nie miał spadkobierców, a mieszkanie przejmie gmina lub Skarb Państwa? Wreszcie: czy emeryt będzie mógł wciąż mieszkać w tym lokum? Na te pytania odpowiadamy wspólnie z Małgorzatą Rosińską, Kierowniczką Działu Prawnego Funduszu Hipotecznego DOM.”

Przeczytaj więcej »