DOROCZNE WALNE ZGROMADZENIE PTEiDRN 26 czerwca 2010 rok

26 czerwca 2010 roku odbyło się doroczne Walne Zgromadzenie Członków PTEiDRN. Podczas spotkania władze Stowarzyszenia złożyły przepisane Statutem sprawozdania i przedłożyły plany Stowarzyszenia na najbliższy rok.
Walne Zgromadzenie przyjęło przedstawione sprawozdania i skwitowało władze z dotychczasowej działalności. Przedstawiono koncepcję portalu PTEiDRN dla pośredników w obrocie nieruchomościami.
Przedstawiono plany rozwoju zawodu Doradcy Rynku Nieruchomości. Odnotowano gwałtowny przyrost nowych członków Stowarzyszenia oraz dużą ilość osób które zdobyły tytuł Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN. Inicjatywa PTEiDRN okazała się tym czego oczekują osoby wykonujące zawody rynku nieruchomości świadczy o tym nie tylko znaczny przyrost nowych członków ale także zwiększająca się mimo kryzysu ilość uczestników naszych spotkań. Omówiono sytuację zawodów rynku nieruchomości w kontekście zmian dotyczących licencji pośredników. Działania Stowarzyszenia i inicjatywy środowiska PTEiDRN stają się szansą dla ludzi rynku nieruchomości na ochronę zawodów. Zarząd Towarzystwa przyjął 17 nowych członków Stowarzyszenia, kolejne siedem osób uzyskało Certyfikaty Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN. Wydano pieczęcie Doradcy Rynku nieruchomości.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Ceny materiałów budowlanych w II 2025

Cytat “Stabilizacja dynamiki cen na krajowym rynku materiałów budowlanych wciąż ma się bardzo dobrze. Jak zauważają eksperci portalu RynekPierwotny.pl w lutym spadkowy trend został wprawdzie przełamany w symbolicznym wymiarze jednego promila, jednak to zdecydowanie za mało by mówić o jakimkolwiek przesileniu. Tym samym prognozowany średni wzrost stawek wciąż nie uległ materializacji, jednak trudno sobie wyobrazić inny scenariusz już w przewidywalnej przyszłości.”

Przeczytaj więcej »

Umowa o dożywocie z osobą prywatną. Co po śmierci świadczeniodawcy?

Cytat “Co się stanie, gdy senior odda swoje mieszkanie w zamian za rentę dożywotnią sąsiadowi, a ten nagle umrze? W Polsce aż 99% umów o dożywocie zawieranych jest między osobami prywatnymi. Zdarza się, że część świadczeń ustalana jest wtedy ustnie, bez wpisywania do kontraktu. Oto pytania, które pojawiają się wraz ze śmiercią przysłowiowego Pana Romka (czyli świadczeniodawcy). Po pierwsze: co stanie się z nieruchomością, której senior nie jest już właścicielem? Kto będzie wypłacał seniorowi świadczenia pieniężne? Czy spadkobiercy zmarłego będą do tego zobowiązani? A co jeśli Pan Romek nie miał spadkobierców, a mieszkanie przejmie gmina lub Skarb Państwa? Wreszcie: czy emeryt będzie mógł wciąż mieszkać w tym lokum? Na te pytania odpowiadamy wspólnie z Małgorzatą Rosińską, Kierowniczką Działu Prawnego Funduszu Hipotecznego DOM.”

Przeczytaj więcej »