18 czerwca 2010 roku w Gliwicach odbyło się pierwsze inauguracyjne szkolenie Stowarzyszenia Rynku Nieruchomości Śląska i Podbeskidzia.

Logo Stowarzyszenie Rybku Nieruchomości Śląska i Podbeskidzia

Logo Stowarzyszenie Rybku Nieruchomości Śląska i PodbeskidziaPrzedmiotem Seminarium była problematyka najmu a w szczególności umowa najmu okazjonalnego. Omówiono między innymi:
1. Najem wg Kodeksu Cywilnego ogólne informacje. Istota najmu okazjonalnego. Wyłączenia z najmu okazjonalnego.
2. Różnice z najmem lokalu mieszkalnego wg przepisów ogólnych ustawy o ochronie lokatorów.
3. Umowa najmu okazjonalnego – budowanie umowy.
4. Egzekwowanie uprawnień z umowy najmu okazjonalnego.
5. Przykładowa umowa najmu okazjonalnego.
6. Oświadczenia.
Powstałe 3 lutego 2010 roku Stowarzyszenie rozpoczyna swoją służbę dla rynku nieruchomości. Stowarzyszenie jest kolejnym z wielu Stowarzyszeń, które zamierzają przystąpić do Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości – F PPRN. W Seminarium uczestniczył Prezydent PTEiDRN i F PPRN Zbigniew Kubiński. W trakcie spotkania przekazane zostały także informacje dotyczące projektowanych zmian w zakresie działalności zawodowej pośrednictwa w obrocie nieruchomościami oraz kwestie reakcji środowiska rynku nieruchomości. Razem lepiej znosić trudności. Wszystkiego najlepszego Koleżanki i Koledzy.

Stowarzyszenie Rynku Nieruchomości Śląska i Podbeskidzia,
Pl.M.Kopernika 3, 44-100 Rybnik,

Władze Stowarzyszenia :

Zarząd:
Piotr Jakubczyk-Prezes,
Tadeusz Owczarek-WicePrezes,
Krzysztof Krajczyk-Członek Zarządu odpowiedzialny za System MLS,
Tymoteusz Kubica-Członek Zarządu-Skarbnik

Komisja Rewizyjna:
Jan Gołąbek-Przewodniczący,
Dobrochna Ząbkowska-WicePrzewodnicząca,
Jarosław Kuboń-Członek Komisji

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »