Rynek pierwotny. Czy warto?

Paweł Dzida
Paweł Dzida

Polacy coraz częściej zabezpieczają swoje oszczędności kupując mieszkania. Wpływ na zaistniałą sytuację ma wiele czynników zewnętrznych, zaczynając od oferty programu MdM, a na malejącym oprocentowaniu lokat bankowych kończąc. Sporym zainteresowaniem cieszą się nie tylko mieszania z rynku wtórnego, ale też pierwotnego. Tendencja ta sugeruje pośrednikom możliwość poszerzenia sfery działań. O tym czy warto przeczytasz w artykule Pawła Dzidy , gdzie omawia wady i zalety rynku pierwotnego.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem Pawła Dzidy – link do artykułu

Autor:
Paweł Dzida
Broker nieruchomości specjalizujący się w sprzedaży lokali mieszkalnych z rynku pierwotnego. Współwłaściciel biura nieruchomości Platinum House, posiadającego 4 oddziały na terenie województwa dolnośląskiego oraz lubuskiego.

Artykuł ukazał się w bezpłatnym magazynie dla profesjonalistów rynku nieruchomości ESTATE numer 2/2017 pobierz magazyn

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »