Odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo Wyborcze PTEiDRN. Wybrano władze na kadencję 2016 – 2020 rok


W dniu 18 listopada 2016 roku w Klubie Spadkobierców w Łodzi odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo Wyborcze Powszechnego Towarzystwa Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości (PTEiDRN). Po przywitaniu przez Prezydenta PTEiDRN Zbigniewa Kubińskiego obrady Walnego Zgromadzenia poprowadził przewodniczący Komisji Rewizyjnej PTEiDRN Andrzej Jakiel. Podczas obrad statutowe władze Stowarzyszenia złożyły swoje sprawozdania. Sprawozdanie z działalności Zarządu złożył Prezydent Zbigniew Kubiński. Złożone zostało także sprawozdanie z działalności Sądu Koleżeńskiego. Sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej przedstawił Andrzej Jakiel. Walne Zgromadzenie udzieliło absolutorium władzom Stowarzyszenia oraz przyjęło sprawozdania.

Walne Zgromadzenie dokonało wyboru władz na nową kadencję. Na funkcję Prezydenta PTEiDRN wybrano po raz kolejny Zbigniewa Kubińskiego założyciela PTEiDRN, prawnika, doradcę rynku nieruchomości, pośrednika w obrocie nieruchomościami. Wiceprezydentami PTEiDRN zostali Jarosław Krajewski, Bogusław Jęcek, członkiem Zarządu skarbnikiem został Grzegorz Biskupski, członkiem Zarządu została Beata Garbacz. Powołana została Komisja Rewizyjna w składzie Andrzej Jakiel Przewodniczący, Marek Wachowski, Ewa Matusiak Matuszewska. Nowy skład Sądu Koleżeńskiego Joanna Izdebska, Anna Kurczycka, Marian Łuka, Jaromir Rajzer, Tomasz Mrożek. Funkcję Rzecznika Dyscyplinarnego PTEiDRN w nowej kadencji będzie pełnić Piotr Jakubczyk.

Podczas spotkania ustępujący Zarząd przedstawił dokonania ostatniej kadencji. Nowo wybrany Zarząd przedstawił zamierzania Towarzystwa na kolejne lata działalności.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Wielka płyta wraca do łask. Inwestorów przekonuje krótszy czas budowy

Cytat “Domy prefabrykowane, stawiane z produkowanych w fabrykach modułów, to temat stosunkowo nowy na polskim rynku, ale zyskujący na popularności. Firma Spectis szacuje, że ten segment rynku jest wart ok. 5 mld zł, a do 2030 roku urośnie do 7 mld. Również długoterminowe perspektywy pozostają optymistyczne. Inwestorów przekonuje do tej technologii przede wszystkim możliwość skrócenia czasu inwestycji do kilku miesięcy i kontroli jej kosztów.”

Przeczytaj więcej »

Polacy przestają inwestować w termomodernizację swoich domów?

Cytat “W 2024 roku liczba podatników korzystających z ulgi termomodernizacyjnej spadła o prawie połowę w porównaniu do rekordowego 2021 roku. Ministerstwo Finansów informuje, że z tej formy wsparcia skorzystało 312 tys. właścicieli domów jednorodzinnych, którzy łącznie odliczyli 5,5 mld zł. Eksperci wskazują, że malejąca popularność ulgi wiąże się zarówno z mniejszą liczbą realizowanych przedsięwzięć, jak i zmianami w katalogu objętych odliczeniami wydatków, zwłaszcza przed nadchodzącym rokiem 2025, kiedy zrezygnowano z dofinansowania kotłów gazowych i olejowych, a dodano magazyny energii.”

Przeczytaj więcej »

Umowa o dożywocie – co grozi seniorowi gdy mieszkanie zostanie sprzedane i jak się zabezpieczyć?

Cytat “Pani Jadwiga przed laty podpisała umowę o dożywocie z wnuczką. W zamian za opiekę przekazała jej dom, w którym nadal mieszka. Po kilku latach wnuczka wyszła za mąż i sprzedała nieruchomość – razem z prawem dożywocia i zamieszkującą ją seniorką. Niewiele osób wie, że dom lub mieszkanie, przekazane w ramach dożywocia, może zostać sprzedane – a wraz ze sprzedażą obowiązki wobec seniora przeniosą się na nowego właściciela. Co dzieje się w takiej sytuacji z osobą starszą? Kto przejmuje zobowiązania opiekuńcze lub finansowe? I jak ustrzec się przed scenariuszem, w którym zupełnie obca osoba staje się nowym “opiekunem” dożywotnika? Na te pytania odpowiada Małgorzata Rosińska, Kierowniczka Działu Prawnego Funduszu Hipotecznego DOM.”

Przeczytaj więcej »