Sprzątanie po deregulacji czas zacząć

Na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Rady Ministrów pojawiła się zapowiedź prac nad zmianą ustawy o gospodarce nieruchomościami (dalej: u.o.g.n.). Zmiany mają w szczególności dotyczyć umów pośrednictwa w obrocie nieruchomościami i zarządzania nieruchomościami. Czyżby początek naprawiania szkód poczynionych przez tak zwaną deregulację? Jestem za! Naprawiajmy, oby tylko z głową, tak by to naprawianie nie skończyło się jeszcze większym galimatiasem prawnym.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem Zbigniewa Kubińskiego, prezydenta Federacji PPRN – link do artykułu
Zbigniew KubińskiZbigniew Kubiński – prawnik, radca prawny, pośrednik w obrocie nieruchomościami, wykładowca w zakresie rynku nieruchomości. Przedsiębiorca. Wieloletni członek, przewodniczący rad nadzorczych MSP. Był wieloletnim członkiem zarządu, prezydentem Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Obecnie przewodniczy Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości oraz Powszechnemu Towarzystwu Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości. Wiceprezes Stowarzyszenia Tradycji Akademickich „Siódemki” w Łodzi. Członek honorowy wielu stowarzyszeń, otrzymał od Ministra Infrastruktury odznakę honorową „Za Zasługi dla Budownictwa” oraz złoty medal „Pro Aequo Et Bono” za szczególne zasługi dla polskiego rynku nieruchomości.

Artykuł ukazał się w bezpłatnym magazynie dla profesjonalistów rynku nieruchomości ESTATE numer 1/2016 pobierz magazyn

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »