Konsultacje środowiskowe zawodów rynku nieruchomości w sprawie projektu zmian w ustawie o gospodarce nieruchomościami

Uwaga pprn_hasłoFederacja Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości rozpoczyna środowiskowe konsultacje projektowanych zmian dotyczących zawodów rynku nieruchomości. W piśmie skierowanym między innymi do Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości Minister Infrastruktury i Budownictwa zwraca się z prośbą o przedstawienie ewentualnych uwag do projektu ustawy o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami, który został umieszczony na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Rządowego Centrum Legislacji w zakładce „Rządowy Proces Legislacyjny” wraz z uzasadnieniem i oceną skutków regulacji. Prosimy Koleżanki i Kolegów o przesłanie swoich uwag do dnia 3 lipca 2016 dotyczących zawodów pośrednika w obrocie nieruchomościami, zarządcy nieruchomości i rzeczoznawcy majątkowego (w projekcie zmiany od numeru 19 do 36) na adres  mailowy nasze Federacji biuro@pprn.pl Federacja po zapoznaniu się z tymi uwagami określi swoje stanowisko i prześle do Ministerstwa. Podajemy adres w RCL do pobrania tekstu projektowanych zmian ww. ustawy wraz z uzasadnieniem:

w formacie doc https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12286750/12360152/12360153/dokument227427/dokument227431.doc   i

w formacie pdf  https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12286750/12360152/12360153/dokument227427.pdf

Zobacz również na Facebook krótki filmik o projektowanych zmianach patrz LINK

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Wielka płyta wraca do łask. Inwestorów przekonuje krótszy czas budowy

Cytat “Domy prefabrykowane, stawiane z produkowanych w fabrykach modułów, to temat stosunkowo nowy na polskim rynku, ale zyskujący na popularności. Firma Spectis szacuje, że ten segment rynku jest wart ok. 5 mld zł, a do 2030 roku urośnie do 7 mld. Również długoterminowe perspektywy pozostają optymistyczne. Inwestorów przekonuje do tej technologii przede wszystkim możliwość skrócenia czasu inwestycji do kilku miesięcy i kontroli jej kosztów.”

Przeczytaj więcej »

Polacy przestają inwestować w termomodernizację swoich domów?

Cytat “W 2024 roku liczba podatników korzystających z ulgi termomodernizacyjnej spadła o prawie połowę w porównaniu do rekordowego 2021 roku. Ministerstwo Finansów informuje, że z tej formy wsparcia skorzystało 312 tys. właścicieli domów jednorodzinnych, którzy łącznie odliczyli 5,5 mld zł. Eksperci wskazują, że malejąca popularność ulgi wiąże się zarówno z mniejszą liczbą realizowanych przedsięwzięć, jak i zmianami w katalogu objętych odliczeniami wydatków, zwłaszcza przed nadchodzącym rokiem 2025, kiedy zrezygnowano z dofinansowania kotłów gazowych i olejowych, a dodano magazyny energii.”

Przeczytaj więcej »

Umowa o dożywocie – co grozi seniorowi gdy mieszkanie zostanie sprzedane i jak się zabezpieczyć?

Cytat “Pani Jadwiga przed laty podpisała umowę o dożywocie z wnuczką. W zamian za opiekę przekazała jej dom, w którym nadal mieszka. Po kilku latach wnuczka wyszła za mąż i sprzedała nieruchomość – razem z prawem dożywocia i zamieszkującą ją seniorką. Niewiele osób wie, że dom lub mieszkanie, przekazane w ramach dożywocia, może zostać sprzedane – a wraz ze sprzedażą obowiązki wobec seniora przeniosą się na nowego właściciela. Co dzieje się w takiej sytuacji z osobą starszą? Kto przejmuje zobowiązania opiekuńcze lub finansowe? I jak ustrzec się przed scenariuszem, w którym zupełnie obca osoba staje się nowym “opiekunem” dożywotnika? Na te pytania odpowiada Małgorzata Rosińska, Kierowniczka Działu Prawnego Funduszu Hipotecznego DOM.”

Przeczytaj więcej »