Konsultacje środowiskowe zawodów rynku nieruchomości w sprawie projektu zmian w ustawie o gospodarce nieruchomościami

Uwaga pprn_hasłoFederacja Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości rozpoczyna środowiskowe konsultacje projektowanych zmian dotyczących zawodów rynku nieruchomości. W piśmie skierowanym między innymi do Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości Minister Infrastruktury i Budownictwa zwraca się z prośbą o przedstawienie ewentualnych uwag do projektu ustawy o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami, który został umieszczony na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Rządowego Centrum Legislacji w zakładce „Rządowy Proces Legislacyjny” wraz z uzasadnieniem i oceną skutków regulacji. Prosimy Koleżanki i Kolegów o przesłanie swoich uwag do dnia 3 lipca 2016 dotyczących zawodów pośrednika w obrocie nieruchomościami, zarządcy nieruchomości i rzeczoznawcy majątkowego (w projekcie zmiany od numeru 19 do 36) na adres  mailowy nasze Federacji biuro@pprn.pl Federacja po zapoznaniu się z tymi uwagami określi swoje stanowisko i prześle do Ministerstwa. Podajemy adres w RCL do pobrania tekstu projektowanych zmian ww. ustawy wraz z uzasadnieniem:

w formacie doc https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12286750/12360152/12360153/dokument227427/dokument227431.doc   i

w formacie pdf  https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12286750/12360152/12360153/dokument227427.pdf

Zobacz również na Facebook krótki filmik o projektowanych zmianach patrz LINK

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »