Ruszyła kolejna sesja Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN Kazimierz Dolny 2015 rok

W sobotę 17 października 2015 roku ruszyła kolejna sesja Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN. Tym razem spotykamy się w Domu Dziennikarza w Kazimierzu Dolnym. To przepiękne miasteczko przywitało nas dzisiaj drobnym deszczem, ale na rozpoczynających się dzisiaj zajęciach mamy do czynienia ze sprawami jak najbardziej poważnymi. Zajęcia w tym dniu rozpoczęła znakomita specjalistka spraw rynku nieruchomości, doświadczony krakowski radca prawny, mecenas Ewa Maliszczak. Mgr Ewa Maliszczak jest radcą prawnym prowadzącym własną kancelarię od 1990 r. Kancelaria specjalizuje się w obrocie nieruchomościami.Była członkiem założycielem Małopolskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami w 1993 r., w którym przez dwie kadencje pełniła funkcję skarbnika. Aktywnie uczestniczyła w pracach Komisji Prawnej PFRN w zakresie przygotowania legislacyjnego ustawy o gospodarce nieruchomościami w zakresie zawodowego wykonywania usług pośrednictwa. Od wejścia w życie ustawy tj. od 1 stycznia 1998 roku pełni funkcję wykładowcy w zakresie szkoleń w wielu stowarzyszeniach rynku nieruchomości na terenie Polski. Dzisiaj po seminarium również wieczorem spotykamy się na tradycyjnej uroczystej kolacji profesjonalistów rynku nieruchomości.


Patroni

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »