Nowe władze OSRN – sprawozdanie z Walnego Zgromadzenia

osrn

Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze OSRN odbyło się po ogólnopolskiej konferencji 5 grudnia 2014. Zarząd i Komisja Rewizyjna złożyły sprawozdania za IV kadencję 2010-2014, które zostały przyjęte jednogłośnie. Ustępujący członkowie Zarządu uzyskali absolutorium.
Uchwalony został jednogłośnie projekt zmian Statutu Stowarzyszenia uwzględniający nowe uregulowania prawne i podjęcie inicjatywy klastrowej. Udzielono Zarządowi także pełnomocnictw do realizacji klastra rynku nieruchomości.

Dokonano wyboru nowych władz Stowarzyszenia na V kadencję 2015-2019.
Zarząd zyskał dwóch nowych członków: Andrzeja Kormanka i Krzysztofa Krysztofiaka. Prezesem jednogłośnie został wybrany ponownie Andrzej Jakiel, a wiceprezesami Piotr Ociepa i Konrad Wotka.
Komisję Rewizyjną tworzą Bożena Gut-Mostowy i Grażyna Habrajska.
Sąd Koleżeński został wybrany w całkowicie nowym składzie: Jacek Konowalczuk, Agnieszka Kuśmirska, Elżbieta Szczygielska-Borska.
Rzecznikiem Dyscyplinarnym Stowarzyszenia została nasza seniorka Janina Jakimiak.

Zarząd OSRN zwraca się z prośbą do wszystkich członków stowarzyszenia i osób zainteresowanych współpracą w ramach tworzonego klastra rynku nieruchomości o zgłaszanie pomysłów, sugestii i wniosków zmierzających do realizacji przyjętych 5 grudnia celów klastra. Każdy pomysł czy wniosek będziemy wspólnie dyskutować, oceniać szanse realizacji, przetransformowywać na wymogi pomocy unijnej i konsultować z organizacjami rządowymi i samorządowymi decydującymi o przyznawaniu środków pomocowych. Pomysłodawca, którego wniosek zostanie przyjęty, będzie miał zapewnione miejsce przy jego realizacji, co wiąże się realnymi korzyściami uzyskiwanymi w całym okresie wdrażania i realizacji programu.

AJ

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Wielka płyta wraca do łask. Inwestorów przekonuje krótszy czas budowy

Cytat “Domy prefabrykowane, stawiane z produkowanych w fabrykach modułów, to temat stosunkowo nowy na polskim rynku, ale zyskujący na popularności. Firma Spectis szacuje, że ten segment rynku jest wart ok. 5 mld zł, a do 2030 roku urośnie do 7 mld. Również długoterminowe perspektywy pozostają optymistyczne. Inwestorów przekonuje do tej technologii przede wszystkim możliwość skrócenia czasu inwestycji do kilku miesięcy i kontroli jej kosztów.”

Przeczytaj więcej »

Polacy przestają inwestować w termomodernizację swoich domów?

Cytat “W 2024 roku liczba podatników korzystających z ulgi termomodernizacyjnej spadła o prawie połowę w porównaniu do rekordowego 2021 roku. Ministerstwo Finansów informuje, że z tej formy wsparcia skorzystało 312 tys. właścicieli domów jednorodzinnych, którzy łącznie odliczyli 5,5 mld zł. Eksperci wskazują, że malejąca popularność ulgi wiąże się zarówno z mniejszą liczbą realizowanych przedsięwzięć, jak i zmianami w katalogu objętych odliczeniami wydatków, zwłaszcza przed nadchodzącym rokiem 2025, kiedy zrezygnowano z dofinansowania kotłów gazowych i olejowych, a dodano magazyny energii.”

Przeczytaj więcej »

Umowa o dożywocie – co grozi seniorowi gdy mieszkanie zostanie sprzedane i jak się zabezpieczyć?

Cytat “Pani Jadwiga przed laty podpisała umowę o dożywocie z wnuczką. W zamian za opiekę przekazała jej dom, w którym nadal mieszka. Po kilku latach wnuczka wyszła za mąż i sprzedała nieruchomość – razem z prawem dożywocia i zamieszkującą ją seniorką. Niewiele osób wie, że dom lub mieszkanie, przekazane w ramach dożywocia, może zostać sprzedane – a wraz ze sprzedażą obowiązki wobec seniora przeniosą się na nowego właściciela. Co dzieje się w takiej sytuacji z osobą starszą? Kto przejmuje zobowiązania opiekuńcze lub finansowe? I jak ustrzec się przed scenariuszem, w którym zupełnie obca osoba staje się nowym “opiekunem” dożywotnika? Na te pytania odpowiada Małgorzata Rosińska, Kierowniczka Działu Prawnego Funduszu Hipotecznego DOM.”

Przeczytaj więcej »