Zarząd F PPRN przedłuża okres ubiegania się o licencje na podstawie starych licencji panstwowych bez egzaminu do końca 2015 roku. Zmiana odpłatności za licencje w trybie bezegzaminacyjnym.

Zarząd F PPRN w związku napływu znacznej ilości wniosków o nadanie fakultatywnych licencji pośrednika w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości F PPRN w trybie uproszczonym – bezegzaminacyjnym, nadawanych na podstawie posiadanych (w dniu 31 grudnia 2013 roku) licencji panstwowych uzyskanych na podstawie ustawy o gospodarce nieruchomościami postanowił – przedłużyć okres ubiegania się o licencje w tym trybie do końca 2015 roku. Jednocześnie Zarząd dokonał zmiany opłaty tytułem uzyskania licencji w trybie bezegzaminacyjnym na kwotę 100 zł od wniosku. Wnioski złożone do końca 2014 roku będą rozpatrywane na podstawie stawki obowiązującej do końca 2014 roku.

Zarząd Federacji w dniu 30 grudnia 2014 roku postanawia:

1. Przedłużyć okres otrzymywania licencji pośrednika w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości F PPRN w trybie uproszczonym do dnia 31 grudnia 2015 roku – dla osób, które w dniu 31 grudnia 2013 roku posiadały ważne licencje państwowe odpowiednio pośrednika w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości nadane w na podstawie obowiązującej wtedy ustawy o gospodarce nieruchomościami.

2. Warunkiem otrzymania licencji jest złożenie do dnia 31 grudnia 2015 roku kompletnego wniosku o nadanie licencji poprzez formularz umieszczony na stronie www.pprn.pl oraz przesłanie do dnia 31 grudnia 2015 roku drogą mailową na adres biuro1@pprn.pl skanu potwierdzenia dokonania stosownej opłaty tytułem kosztów licencji oraz fotografii w formacie JPG.

3. Określić koszty uzyskania licencji na podstawie wniosków złożonych od 1 stycznia 2015 roku w trybie uproszczonym, o których mowa w punkcie 1 uchwały, na kwotę 100 złotych od każdego wniosku o nadanie licencji.

4. Koszty uzyskania licencji na podstawie wniosków złożonych do 31 grudnia 2014 roku w trybie uproszczonym, określonym w punkcie 1, pozostają na dotychczasowym poziomie opłat w wysokosci 50 złotych od każdego wniosku o nadanie licencji.

5. Pozostałe regulacje Systemu Kompetencyjno – Jakościowego nadawania licencji F PPRN pozostają bez zmian.

Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2015 roku.

Podjęto 30 grudnia 2014 roku.
Zarząd Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości

Więcej o licencjach PATRZ LINK

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »