3 rzeczy, o których musisz wiedzieć, współpracując z influencerem

Coraz więcej pośredników nieruchomości decyduje się na współpracę z influencerami. O czym należy pamiętać, by uniknąć postępowania ze strony Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz wysokich kar finansowych, podpowiada Piotr Kantorowski.

Czytaj artykuł

Autor:

Piotr Kantorowski

Przedsiębiorca, radca prawny, autor, redaktor naczelny, podkaster, ultramaratończyk. Założyciel Kancelarii Prawnej Kantorowski, Głąb i Wspólnicy, która wspiera przedsiębiorców w ich codziennych wyzwaniach, w tym przede wszystkim na rynkach e-commerce, digital marketingu i IT. Redaktor naczelny czasopisma „Prawo dla Biznesu” ukazującego się online, którego częścią jest jego autorski podcast Prawo dla Biznesu, współprowadzący kanału na YouTubie dla e-biznesu KANTOROWSKI x GŁAB. Autor i współautor wielu publikacji specjalistycznych w tym książek.

Artykuł ukazał się w bezpłatnym magazynie dla profesjonalistów rynku nieruchomości „ESTATE” numer 1/2024.

Pobierz magazyn

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »