Obowiązkowe Ubezpieczenia pośredników na 2012 rok informacja Saga Brokers

Uwaga pośrednicy w obrocie nieruchomościami ubezpieczający się poprzez platformę Saga Brokers związani z F PPRN mogą podawać naszą Federację jako organizację z która są związani. patrz link do platformy ubezpieczenia na stronie Saga Brokers http://sagabrokers.pl/pl/grupy-zawodowe/posrednicy/ poniżej komunikat Saga Brokers.

………………………….

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że od 1 grudnia 2011 r. możecie Państwo składać wnioski o zawarcie obowiązkowego ubezpieczenia OC pośrednika w obrocie nieruchomościami z okresem ubezpieczenia rozpoczynającym się od 1 stycznia 2012 za pośrednictwem platformy internetowej iExpert.
Analogicznie jak w roku ubiegłym przedstawiamy Państwu ofertę ubezpieczenia przygotowaną przez czterech ubezpieczycieli:
Concordia Polska TUW,
GENERALI TU S.A.,
PZU S.A.,
TUiR WARTA S.A.
Przypominamy, że w celu wypełnienia wniosku należy się zalogować na stronie: iExpert.pl podając swój login w systemie (adres e-mail) oraz ustalone przy rejestracji hasło. Jeśli nie pamiętają Państwo hasła, prosimy o skorzystanie z opcji „przypomnij hasło” widocznej na stronie.
Zasadniczą zmianą w ubezpieczeniach na rok 2012, obowiązująca od 11.02.2012 r., będzie brak możliwości zawierania ubezpieczenia obowiązkowego ze wstecznym okresem ochrony. Zmiana ta jest podyktowana nowelizacją Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.
Z tego powodu szczególnie chcemy zwrócić Państwa uwagę na terminowe wypełnianie i przesyłanie wniosków o zawarcie ubezpieczenia. Konsekwencją braku ubezpieczenia mogą być
dla Państwa kary dyscyplinarne za brak spełnionego ustawowego obowiązku ubezpieczenia , a przede wszystkim brak ochrony ubezpieczeniowej w tym okresie i powstanie ”dziury” w przebiegu ubezpieczenia, co ma również wpływ na naliczanie zniżki za ciągły, bezszkodowy przebieg ubezpieczenia.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.
SAGA Brokers

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »