Wpływ ustrojów majątkowych małżeńskich na obrót nieruchomościami

Obrót nieruchomościami przez małżonków rządzi się swoimi prawami. Małżonkowie korzystać mogą z przywilejów, jakie dają przepisy prawne, bywa jednak, że pozostawanie w związku małżeńskim i posiadanie majątku wspólnego istotnie ogranicza samodzielne podejmowanie decyzji. O wpływie ustrojów majątkowych na sprzedaż nieruchomości pisze radca prawny Elżbieta Liberda w magazynie ESTATE.

Czytaj artykuł

Autor:

Elżbieta Liberda

Radca prawny, specjalizująca się w prawie nieruchomości. Właścicielka Kancelarii Radcy Prawnego oraz Biura Nieruchomości w Warszawie i Lublinie. Od lat przeprowadza przedsiębiorców przez proces inwestycyjny, bazując na wieloletnim doświadczeniu. Autorka książki Być rentierem – jak bezpiecznie inwestować w nieruchomości pod wynajem oraz kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa. Prowadzi blog „Elżbieta Liberda – o prawie i nieruchomościach”. Wykładowca i prelegent największych wydarzeń branży nieruchomości.

Artykuł ukazał się w bezpłatnym magazynie dla profesjonalistów rynku nieruchomości „ESTATE” numer 4/2021.

Pobierz magazyn

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Ceny mieszkań pozostaną stabilne? Analitycy PKO BP ostrzegają: jest kilka haczyków

Cytat “Od 3 do 4 proc. r/r – o tyle przeciętnie, według analityków PKO BP, powinny wzrosnąć ceny mieszkań w 2026 r. Choć jednak oferta mieszkań wciąż jest obszerna, to rosnący popyt, wspierany coraz większymi dochodami i zdolnością kredytową, a także zachowawczość deweloperów we wprowadzaniu na rynek nowych mieszkań mogą odmienić sytuację w drugiej połowie roku.”

Przeczytaj więcej »