18 czerwca 2010 roku w Gliwicach odbyło się pierwsze inauguracyjne szkolenie Stowarzyszenia Rynku Nieruchomości Śląska i Podbeskidzia.

Logo Stowarzyszenie Rybku Nieruchomości Śląska i Podbeskidzia

Logo Stowarzyszenie Rybku Nieruchomości Śląska i PodbeskidziaPrzedmiotem Seminarium była problematyka najmu a w szczególności umowa najmu okazjonalnego. Omówiono między innymi:
1. Najem wg Kodeksu Cywilnego ogólne informacje. Istota najmu okazjonalnego. Wyłączenia z najmu okazjonalnego.
2. Różnice z najmem lokalu mieszkalnego wg przepisów ogólnych ustawy o ochronie lokatorów.
3. Umowa najmu okazjonalnego – budowanie umowy.
4. Egzekwowanie uprawnień z umowy najmu okazjonalnego.
5. Przykładowa umowa najmu okazjonalnego.
6. Oświadczenia.
Powstałe 3 lutego 2010 roku Stowarzyszenie rozpoczyna swoją służbę dla rynku nieruchomości. Stowarzyszenie jest kolejnym z wielu Stowarzyszeń, które zamierzają przystąpić do Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości – F PPRN. W Seminarium uczestniczył Prezydent PTEiDRN i F PPRN Zbigniew Kubiński. W trakcie spotkania przekazane zostały także informacje dotyczące projektowanych zmian w zakresie działalności zawodowej pośrednictwa w obrocie nieruchomościami oraz kwestie reakcji środowiska rynku nieruchomości. Razem lepiej znosić trudności. Wszystkiego najlepszego Koleżanki i Koledzy.

Stowarzyszenie Rynku Nieruchomości Śląska i Podbeskidzia,
Pl.M.Kopernika 3, 44-100 Rybnik,

Władze Stowarzyszenia :

Zarząd:
Piotr Jakubczyk-Prezes,
Tadeusz Owczarek-WicePrezes,
Krzysztof Krajczyk-Członek Zarządu odpowiedzialny za System MLS,
Tymoteusz Kubica-Członek Zarządu-Skarbnik

Komisja Rewizyjna:
Jan Gołąbek-Przewodniczący,
Dobrochna Ząbkowska-WicePrzewodnicząca,
Jarosław Kuboń-Członek Komisji

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Działka w spadku lub darowiźnie czy sprzedaż działki i przekazanie pieniędzy? Jakie obowiązują podatki i co jest korzystniejsze?

Cytat “Wielu właścicieli gruntów traktuje nieruchomości jako inwestycję, która z czasem zyskuje na wartości. Działka kojarzy się z bezpieczeństwem, stabilnością i możliwością zysku przy sprzedaży. Rzadziej myśli się jednak o tym, że posiadanie ziemi to także szereg obowiązków prawnych i finansowych, które mogą zaskoczyć, zwłaszcza gdy w grę wchodzą spadki, darowizny czy podziały nieruchomości. Brak wiedzy w tym zakresie może prowadzić do kosztów, które niekiedy sięgają nawet 64% wartości sprzedawanego gruntu, a także do obowiązku zapłaty 19% podatku dochodowego czy 2% podatku od czynności cywilnoprawnych.”

Przeczytaj więcej »