04 czerwca 2012 r. Odbyło się Walne Zgromadzenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami Polski Centralnej w Łodzi.

W dniu 04 czerwca 2012 r. odbyło się Walne Zgromadzenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami Polski Centralnej. Spotkaliśmy się w Sali Kupieckiej Hotelu Grand przy Piotrkowskiej 72 w Łodzi.

Przewodniczącym zebrania jednogłośnie został wybrany Tomasz Cyganek. Walne Zgromadzenie protokołowała Bożena Bernecka. Wybrano Komisję Skrutacyjną w składzie: Magdalena Wygoda, Dorota Zarychta, Anna Gruszka.

  • Prezes Stowarzyszenia Mariola Stusek-Nizioł złożyła sprawozdanie z działalności Zarządu. Przedstawiła główne źródła dochodów Stowarzyszenia w 2011 roku, na które składały się : organizacja praktyk zawodowych, szkoleń ustawicznych, składki członkowskie i wpisowe, wynagrodzenie za ubezpieczenie pośredników, odsetki na lokatach bankowych. Zrelacjonowała organizowane szkolenia, imprezy integracyjne, wigilię.
  • Nowym działaniem były konferencje prasowe (pierwsza w grudniu ubiegłego roku, kolejna w marcu).Zarząd kontynuował działania promocyjne Stowarzyszenia na portalu internetowym . Udzielono informacji o liczbie członków i liczbie uczestników szkoleń.
  • Sprawozdanie z pracy Komisji Rewizyjnej odczytał Przewodniczący Bogusław Jęcek. Komisja pozytywnie oceniła wynik finansowy Stowarzyszenia i działania Zarządu oraz wnioskowała o udzielenie Zarządowi absolutorium.
  • Sprawozdanie Sądu Koleżeńskiego przedstawiła Arletta Kolasińska. W ostatnim roku do Sądu wpłynęły dwie skargi – obydwie na pośredników nie będących członkami Stowarzyszenia. Sąd Koleżeński wszczął postępowanie i wnioskował do Zarządu Stowarzyszenia o skierowanie spraw do KOZ w przypadku pośredników i prokuratury w przypadku przedsiębiorcy ( w jednej sytuacji). Wspomniała również o głównych naruszeniach standardów zawodowych oraz ustawy o gospodarce nieruchomościami łódzkich biur m.in. nie ujawnianiu statusu pośrednika, nie zawieraniu umów pośrednictwa na piśmie.
  • Walne Zgromadzenie Pośredników dokonało wyboru nowych władz Stowarzyszenia na kolejną trzyletnią kadencję.
  • Prezesem Zarządu SPONPC została Aneta Filipiak-Karasińska.
  • Wybrano członków Zarządu, który ukonstytuował się następująco: Mariola Stusek-Nizioł – wiceprezes, Tomasz Cyganek – wiceprezes, Eugeniusz Kuzior – skarbnik, Ireneusz Strzępka – sekretarz.
  • Sąd Koleżeński: Arletta Kolasińska – przewodnicząca, członkowie: Dorota Kalinowska, Anna Gajda, Bożena Litwińska, Katarzyna Van Wallendael
  • Komisja Rewizyjna będzie pracowała w składzie: Joanna Ewa Bednarek – przewodnicząca, członkowie: Bożena Cyrny- Chmielewska i Paweł Ksyta.
  • Zbigniew Kubiński przybliżył problem pozwów składanych masowo na biura nieruchomości i omówił po raz kolejny najbardziej „popularne” klauzule niedozwolone. Zrelacjonował również działania Federacji PPRN na rzecz obrony licencji pośrednika, m.in. spotkanie z Ministrem J. Gowinem, ogólnopolską manifestację w Warszawie i inne.
Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »