Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Social networking dla branży nieruchomości. Rozmowa z Rahimem Blakiem

  dodano: 22.01.2018
  Rahimem Blakiem

  Rahimem Blakiem

  Social media stało się miejscem budowania sieci kontaktów i relacji biznesowych. Dodawanie nieznajomych do znajomych pozwala na skracanie dystansu, a tym samym może pozytywnie wpłynąć na skrócenie drogi sprzedażowej. O korzyściach social networkingu mówi Rahim Blak, CEO i współzałożycielem Click Community, agencji social media, będącej specjalistą w social commerce i social CRM.

  czytaj dalej
 • Zmiany w meldunku mają sens

  dodano: 22.01.2018

  Na początek roku zaplanowano istotną zmianę przepisów dotyczących obowiązku meldunkowego. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, zostanie on utrzymany. Rząd tłumaczy to koniecznością gromadzenia informacji potrzebnych samorządom i względami bezpieczeństwa.

  czytaj dalej
 • Wady i zalety mieszkania na parterze

  dodano: 22.01.2018

  Każdy kto chciał kupić mieszkanie, natrafił na oferty tak zwanych parterów. Większość jednak od w przedbiegach odrzucała tę opcję, mając na względzie niepochlebne opinie rodziny czy przyjaciół o brak poczucia prywatności i bezpieczeństwa, zimno od podłogi . Jak naprawdę jest z tymi mieszkaniami na parterze, czy słusznie zasługują na miano tych złych i czy znajduje to odbicie w ofercie deweloperskiej.

  czytaj dalej
 • Improwizacja w sprzedaży. Wywiad z Joanną Gdaniec

  dodano: 19.01.2018
  Joanną Gdaniec

  Joanną Gdaniec

  Najlepsza sprzedaż jest wtedy, kiedy o niej nie myślimy, kiedy odbywa się naturalnie. Tego, jak ważne jest postawienie kontaktu z drugim człowiekiem w centrum uwagi, oparcie się na improwizacji i odejście od sztywnych książkowych reguł uczy system IMPROsprzedaży. Czym jest IMPROsprzedaż i dlaczego warto z niego korzystać opowiada Joanna Gdaniec, autorka koncepcji, przedsiębiorca, entuzjastka sprzedaży i trener.

  czytaj dalej
 • W ostatnim kwartale wzrosły ceny mieszkań

  dodano: 19.01.2018

  W czwartym kwartale 2017 r. program MdM wspierał nabywców mieszkań bo zapobiegawczy kredytobiorcy już w październiku lub listopadzie załatwiali wszystkie niezbędne formalności aby mieć szanse na dopłaty w styczniu. Warto sprawdzić, jak w tych warunkach prezentowały się ceny nowych mieszkań na sześciu największych rynkach pierwotnych.

  czytaj dalej
 • Raport -wtórny rynek nieruchomości grudzień 2017 r

  dodano: 19.01.2018

  Podobnie jak w poprzednich miesiącach Portal Metrohouse oraz Expander dokonały analizy sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych. Jak kształtowały się ceny mieszkań w poszczególnych miastach?

  czytaj dalej
 • Oczarować dewelopera, czy wykreować go?

  dodano: 15.01.2018
  Radosława Musiał

  Radosława Musiał

  Temat współpracy między pośrednikiem a deweloperem-inwestorem jest tematem dość problematycznym. Budowanie pola do kooperacji jest czasochłonne i wymaga odpowiedniego przygotowania się, w zamian jednak do wachlarza ofert mogą trafić nowe domy, apartamenty i mieszkania w najlepszych lokalizacjach. Radosław Musiał, prawnik, pośrednik i zarządca nieruchomości, podpowie jak przekonać dewelopera do współpracy z pośrednikiem.

  czytaj dalej
 • PIT-28. Kto składa ten formularz?

  dodano: 15.01.2018

  Do końca stycznia z fiskusem muszą rozliczyć się osoby, które opodatkowały przychody ryczałtem. Deklaracja przeznaczona jest zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla osób osiągających przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze rozliczanych poza działalnością gospodarczą.

  czytaj dalej
 • Można odzyskać podatek od nieruchomości dzięki wyrokowi TK. Ale trzeba się spieszyć

  dodano: 15.01.2018

  Wydane grudniu dwa wyroki Trybunału Konstytucyjnego mają fundamentalne znaczenie dla podatników. Otworzyły one drogę do odzyskania nadpłaconego podatku z lat 2013-2017 jak również wpłyną one korzystnie na przyszłe rozliczenia podatników

  czytaj dalej
 • Nowelizacja ustawy o gospodarce nieruchomościami. Pułapki „noweli wrześniowej” i sposoby z nich wyjścia.

  dodano: 12.01.2018
  Piotr Dobrowolski

  Piotr Dobrowolski

  Nowelizacja UOGN wprowadzona 1 września 2017 roku wniosła m.in. nową definicję pośrednika, pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, a także zmiany związane z czynnościami pośrednictwa, ubezpieczeniem, prawem do wglądu do dokumentów oraz karami za niestosowanie się do przepisów. W artykule Piotra Dobrowolskiego znajduje się szczegółowe omówienie kwestii, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę po wprowadzeniu nowych przepisów.

  czytaj dalej
 • Zwolnienie z VAT przy sprzedaży nieruchomości

  dodano: 12.01.2018

  Zasadniczo jeżeli przedsiębiorca chce sprzedać niezabudowaną działkę, to podlega 23-proc, VAT. Jeśli jednak na działce nie stoi żaden budynek i nie jest ona przeznaczona pod zabudowę, to można zastosować zwolnienie

  czytaj dalej
 • Podatek VAT: od dopłata przy wykupie własności

  dodano: 12.01.2018

  Według wydanego wyroku (sygnatura akt: I FSK 1199/15) Naczelnego Sądu Administracyjnego o ,to jak rozliczyć VAT w przypadku wykupu prawa użytkowania wieczystego. Według wydanego wyroku w przypadku ustanowienia użytkowania wieczystego i późniejszej sprzedaży takiego gruntu użytkownikowi wieczyste jest to tylko jedna czynności opodatkowana. Jednak VAT rozliczamy od całości wynagrodzenia naliczonego od tych transakcji.

  czytaj dalej
statystyka