Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Raport -wtórny rynek nieruchomości sierpień 2017 r.

  dodano: 18.09.2017

  Podobnie jak w poprzednich miesiącach Portal Metrohouse oraz Expander dokonały analizy sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych. Jak kształtowały się ceny mieszkań w poszczególnych miastach?

  czytaj dalej
 • Bezpieczny zakup mieszkania

  dodano: 18.09.2017

  Zakup mieszkania to niezaprzeczalnie najważniejsza potrzeba życiowa każdego z nas. Decyzja o jego zakupie jest spełnieniem naszych marzeń i zazwyczaj towarzyszą jej ogromne emocje i stres. Jest to przecież jedna z najważniejszych decyzji jakie podejmujemy w życiu i wielu osobom kojarzy się z podejmowaniem ryzyka.Dlatego też zanim podejmiemy decyzję o zakupie jakiejkolwiek nieruchomości powinniśmy mieć jak najszerszą wiedzę zarówno o kupowanym lokalu oraz o tym od kogo i na jakich warunkach dokonujemy zakupu. Pozwoli nam to zapewnić sobie bezpieczeństwo i komfort życia w nowym miejscu.

  czytaj dalej
 • Jak zamienić się na mieszkanie

  dodano: 18.09.2017

  Dotychczasowe mieszkanie jest za małe? Albo przeciwnie – za duże, a czynsz za wysoki? Może czas najwyższy pomyśleć o zamianie.Wbrew pozorom znalezienie osoby, z którą zamienimy się na mieszkanie, może okazać się łatwiejsze niż sprzedaż dotychczasowego i kupno nowego. A przy tym można sporo zaoszczędzić.

  czytaj dalej
 • Trzeci numer magazynu „ESTATE” (wrzesień) już dostępny!

  dodano: 14.09.2017

  okladka_Estate3-2017

  W trzecim numerze „ESTATE” rozmawiamy o specyfice modelu pracy na umowach wyłącznych. Przedstawiamy informacje niezbędne do sformułowania poprawnie klauzuli wyłączności na potrzeby umowy pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas współpracy z pozyskanym klientem, by efekt „dobrego pierwszego wrażenia” utrzymał się aż do momentu finalizacji. Omawiamy sposób kształtowania odpowiedniej ceny ofertowej. Wyjaśniamy na czym polega potęga wideomarketingu i jak profesjonalnie zabrać się za wykonanie zdjęć nieruchomości.

  czytaj dalej
 • Zmiany w projekcie budowlanym.

  dodano: 14.09.2017

  Budujesz dom i chciałbyś wprowadzić istotne zmiany oraz rozwiązania, których nie było w projekcie budowlanym? Uważaj, bez uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę, w razie kontroli nadzoru budowlanego narażasz się na wstrzymanie budowy i mandat. Sprawdź, które zmiany są istotne, a które nieistotne.

  czytaj dalej
 • Kiedy odrzucić spadek?

  dodano: 14.09.2017

  Przypadający spadek nie zawsze jest pozytywną wiadomością. Dzieje się tak, gdy w spadku otrzymujemy również długi zmarłego. Czy dziedziczymy długi bez ograniczeń? Jakie zmiany w tej kwestii wprowadziły znowelizowane przepisy? Jak zachować się w sytuacji gdy poza majątkiem spadkodawcy dziedziczymy również długi?

  czytaj dalej
 • Wynajęcie mieszkania na doby, a ryczałt ewidencjonowany

  dodano: 14.09.2017

  Wynajmując lokal mieszkalny na doby możemy skorzystać z opodatkowania ryczałtem ewidencjonowanym pod warunkiem, że czynności wykonywane w związku z zawartą umową najmu będą przez wynajmującego dokonywane samodzielnie oraz nie będą wykonywane w sposób metodyczny, systematyczny, uporządkowany oraz zorganizowany i ciągły. Takie stanowisko zajął Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w wydanej interpretacji indywidualnej z dnia 07.09.2017 r. nr 0111-KDIB-2-2.4011.175.2017.2.MZA.

  czytaj dalej
 • Ceny transakcyjne nieruchomości w Polsce

  dodano: 10.09.2017

  Jak wynika z najnowszych danych zebranych przez Home Broker i Open Finance w ostatnich miesiącach ceny transakcyjne mieszkań na rynku ogólnopolskim lekko wzrosły. Różnica pomiędzy najwyższym i najniższym notowaniem Indeksu Cen Transakcyjnych w skali półrocza są wyrze 5,7 proc. do poziomu 859,84 pkt, i o 3,4 proc. więcej niż przed rokiem.

  Zapraszamy do zapoznania się z artykułem Marcin Krasoń, Bartosz Turek oprac.egospodarka.pl na stronie – www. eGospodarka.pl – link do artykułu

  czytaj dalej
 • Demografia: Polskie miasta tracą mieszkańców

  dodano: 10.09.2017

  Jak informuje „Gazeta Wyborcza” coraz więcej osób decyduje się na zamieszkanie w gminach sąsiadujących z największymi miastami. Chcą żyć w spokojnej okolicy, ale korzystać z infrastruktury miejskiej

  czytaj dalej
 • Przeniesienie pozwolenia na budowę. Jak to zrobić, kiedy i na jakich warunkach?

  dodano: 10.09.2017

  Planujesz kupić działkę z wydanym pozwoleniem lub rozpoczętą już budową? Jeżeli chcesz rozpocząć lub kontynuować inwestycję musisz przenieść pozwolenie na budowę na siebie. Jak to zrobić? Jakich formalności urzędowych należy dopełnić?

  czytaj dalej
 • Wspólnota mieszkaniowa czy spółdzielnia – które rozwiązanie lepsze?

  dodano: 07.09.2017

  Choć wybór formy prawno – organizacyjnej zamieszkania w danym miejscu nie jest kluczowy przy kupnie nieruchomości, to jednak warto sobie zdawać sprawę z zalet i wad poszczególnych rozwiązań. Osoby kupujące mieszkanie stają przed podstawowym wyborem: lokal we wspólnocie mieszkaniowej albo w spółdzielni. Różnice między nimi są spore.

  czytaj dalej
 • Łatwiej dostać kredyt! Zobacz, który bank daje najwięcej

  dodano: 03.09.2017

  Małżeństwo z dwójką dzieci zarabiający łącznie 7900 zł na rękę, bez problemu pożyczą 760 tys. zł na 30 lat – wynika z analiz ekspertów. Zdolność kredytowa bardzo różni się w zależności od banku. Nawet o 180 tys. zł! .

  czytaj dalej
statystyka