Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Skarga pauliańska – urzędnicy będą mogli unieważniać transakcje nieruchomości by odzyskać długi sprzedawcy

  dodano: 24.04.2018

   

  Skarga pauliańska – TK potwierdził prawo dla fiskusa (102200443 / shutterstock.com)

  Kupiłeś działkę bądź dom od dłużnika? Urzędnicy będą mogli teraz unieważnić transakcję sprzedaży by odzyskać zaległy podatek. Na ten krok mają nawet 5 lat od zawarcia transakcji.
  Zgodnie z wyrokiem TK, art. 527 § 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny w zakresie, w jakim znajduje zastosowanie na zasadzie analogii legis do ochrony należności publicznoprawnych, jest zgodny z art. 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

  czytaj dalej
 • Kupujemy działkę pod budowę domu – poradnik dla początkujących

  dodano: 23.04.2018

   

  Jak kupić działkę budowlaną – poradnik dla początkujących (Domiporta.pl)

  Wiosna to dobry moment na wybór działki. Początek roku sprzyja poszukiwaniom odpowiedniego miejsca na budowę domu. Trzeba to robić z głową. Oto kilka porad, by nie popełnić błędu.
  Zakup działki pod budownictwo jednorodzinne to bardzo indywidualna sprawa, lecz warto być czujnym. Kupno własnej działki to jedna z najważniejszych decyzji w życiu.

  czytaj dalej
 • Dzień otwarty – amerykański trik na szybszą sprzedaż nieruchomości

  dodano: 23.04.2018

   

  Dzień otwarty – sposobem na szybką sprzedaż nieruchomości (190775483 / shutterstock.com)

  Sprzedać nieruchomość jest w zasadzie łatwo. Wystarczy wystawić ogłoszenie i już. Otóż nie. Jest to proces bardzo trudny i wymagający przygotowania. Zwłaszcza, gdy zależy nam na czasie.

  Najłatwiej jest skorzystać z pomocy doświadczonego pośrednika nieruchomości, ale jeżeli chcemy załatwić wszystko samodzielnie – nic nie stoi na przeszkodzie. Oto szybka sprzedaż nieruchomości w kilku krokach.

  czytaj dalej
 • Mikrotreści – makroznaczenie. Kilka zasad tworzenia microcontentu

  dodano: 23.04.2018

  Adrianna Kubik-Przybył

  Walka o przyciągnięcie uwagi użytkownika w internecie trwa. Microcontent ma za zadanie zainteresować i zachęcić do dalszej lektury. Jak więc skonstruować treść, aby skutecznie zadziałała na użytkownika? O wielkiej mocy mikrotreści opowie Adrianna Kubik-Przybył, Content Marketing Director w They.pl.

  czytaj dalej
 • 28 proc. mieszkań z rynku wtórnym zostało kupione z zamiarem inwestycyjnym

  dodano: 23.04.2018

  Jak wynika z analizy RynekPierwotny.pl oraz Metrohouse inwestowanie w mieszkania stanowi bardzo interesującą formę inwestycji. Porównaniu z ubiegłym rokiem około 28 proc. zwiększył się odsetek nabywców mieszkań przez inwestorów z przeznaczeniem pod wynajem.

  czytaj dalej
 • Zakończenie umowy najmu – jak się rozliczyć i zwrócić lokal

  dodano: 23.04.2018

  Po zakończeniu najmu obie strony umowy, czyli wynajmujący i najemca zobowiązaniu są do stosownych wzajemnych rozliczeń. Dopiero odpowiednie rozliczenia prowadzą do tego, że dana umowa najmu ulega całkowitemu rozwiązaniu i żadna ze stron nie jest narażona na jakiekolwiek roszczenia.

  czytaj dalej
 • Autentyczna marka osobista. Rozmowa z Joanna Malinowską-Parzydło

  dodano: 20.04.2018
  Joanna Malinowską-Parzydło

  Joanna Malinowską-Parzydło

  Nie każdy musi pracować nad marką osobistą, ale każdy bez wyjątku „jakąś” już ma. Marka to w skrócie opinia na nasz temat funkcjonująca w naszym otoczeniu. O tym komu potrzebna jest marka, jak stworzyć markę autentyczną i opartą na zaufaniu oraz dlaczego warto to zrobić opowie Joanna Malinowska -Parzydło, autorka bloga jestesmarka.pl i książkowego bestselleru „Jesteś marką. Jak odnieść sukces i pozostać sobą”, założycielka Personal Brand Institute, przez lata Dyrektor Personalna w TVN S.A., obecnie doradca strategiczny w zarządzaniu kapitałem osobistym oraz kapitałem reputacji w oparciu o autorską koncepcję marki osobistej.

  czytaj dalej
 • Budownictwo mieszkaniowe w okresie I-III 2018 r

  dodano: 20.04.2018

  Główny Urząd Statystyczny zaprezentował miesięczne wstępne wyniki dotyczące budownictwa mieszkaniowego w Polsce w okresie I-III 2018 r. Jak wynika z zaprezentowanych danych, w badanym okresie oddano do użytkowania 44908 mieszkań, czyli o 1/10 więcej niż w tym samym okresie 2017 roku. W analizowanym okresie zostały wydane pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym na budowę 66766 mieszkań oraz rozpoczęto budowę 47978 mieszkań – odpowiednio o 10,8 % i 8,5%więcej niż w I kwartale poprzedniego roku.

  czytaj dalej
 • Ziemia rolna coraz droższa.

  dodano: 20.04.2018

  Ponad 37,9 tys. zł za 1 hektar wyniosła średnia cena gruntów rolnych pod koniec ubiegłego roku. Ziemia rolna w ciągu roku zdrożała o prawie 5,8 proc. – jak wynika z najnowszego indeksu wartości ziemi rolnej stworzonego przez Open Finance.

  czytaj dalej
 • Moc dostrojenia w sprzedaży

  dodano: 16.04.2018
  Krzysztof Rzepkowski

  Krzysztof Rzepkowski

  Ludzie kupują od osób, których lubią. Jak więc więc wzbudzić w swoim kliencie sympatię? Zachowywać się tak jak on. O tym, jak dostrojenie do klienta wpływa na budowanie relacji i efekty sprzedażowe, opowiada Krzysztof Rzepkowski, menedżer, trener i szkoleniowiec sprzedażowy.

  czytaj dalej
 • Emeryt wygrał ze skarbówką spór o blisko 80 tys. zł

  dodano: 16.04.2018

  Henryk Błasik emeryt z Lublina mógł trafić na ulicę przez jedną decyzję urzędnika ze skarbówki. Wszystko dlatego, że mężczyzna, nie wypełnił oświadczenia o zameldowaniu. Sąd zdecydował, że fiskus nie może windykować od emeryta takiej kwoty.

  czytaj dalej
 • Ziemię rolną kupi inwestor na licytacji komorniczej

  dodano: 16.04.2018

  Jak wynika z najnowszej wersja projektu nowelizacji ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego projektu Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Według projektu na licytacji komorniczej będzie mógł je kupić inwestor, który nie spełnia warunków obecnej ustawy czyli nie jest rolnikiem i nie ma zgody dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

  czytaj dalej
statystyka