Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Pod rękę z kupującym, czyli o doradztwie dla strony popytowej

  dodano: 17.11.2017
  Dominika Dąbrowska

  Dominika Dąbrowska

  Przyjęto, że praca pośrednika polega na znalezieniu odpowiedniego nabywcy. Jednakże istnieje także usługa, polegająca na znalezieniu odpowiedniej nieruchomości dla poszukującego. Podczas gdy sprzedającego otacza się szczególnymi względami, kupujący często szuka mieszkania na własną rękę. O tym, jak wygląda praca z klientem popytowym, jak czerpać z niej radość i jak zapewnić sobie wynagrodzenie za wykonaną usługę, pisze Dominika Dąbrowska.

  czytaj dalej
 • Rynek mieszkaniowy – listopad 2017 r.

  dodano: 17.11.2017

  Eksperci z portalu nieruchomości otodom.pl. dokonał analizy sytuacji na rynku mieszkań w październiku 2017r. Jak kształtowały się ceny mieszkań w badanym okresie?

  czytaj dalej
 • Raport -wtórny rynek nieruchomości październik 2017 r

  dodano: 17.11.2017

  Podobnie jak w poprzednich miesiącach Portal Metrohouse oraz Expander dokonały analizy sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych. Jak kształtowały się ceny mieszkań w poszczególnych miastach?

  czytaj dalej
 • Jak współpracować z klientem, który zaufał naszej usłudze?

  dodano: 13.11.2017
  Paweł Sobociński

  Paweł Sobociński

  Po udanym spotkaniu pozyskowym zasiadasz do przygotowania i publikacji kolejnej oferty sprzedażowej. Skupiasz się na tym, by jak najszybciej znaleźć potencjalnego kupca. A teraz powiedz, ile razy kontaktowałeś się ze sprzedającym, by poinformować go o postępach? Dlaczego warto dbać o pozyskanego klienta i jak się za to zabrać przeczytasz w artykule Pawła Sobocińskiego.

  czytaj dalej
 • Bezpieczny zakup mieszkania od dewelopera

  dodano: 13.11.2017

  Zakup mieszkania to niezaprzeczalnie najważniejsza potrzeba życiowa każdego z nas. Decyzja o jego zakupie jest spełnieniem naszych marzeń i zazwyczaj towarzyszą jej ogromne emocje i stres. Jest to przecież jedna z najważniejszych decyzji jakie podejmujemy w życiu i wielu osobom kojarzy się z podejmowaniem ryzyka. Eksperci z Home Broker przygotował poradnik, który pomoże w bezpiecznym zakupie mieszkania od dewelopera.

  czytaj dalej
 • Jakie mieszkanie najlepiej kupić na wynajem?

  dodano: 13.11.2017

  Zakup mieszkań na wynajem stał się w ostatnich latach bardzo popularną formą lokaty kapitału. Z jednej strony jest to lokata dość bezpieczna. Z drugiej strony niskie oprocentowanie lokat bankowych skłania do inwestowania w mieszkania. Pojawia się jednak podstawowy problem – jakie mieszkanie najlepiej kupić na wynajem?

  czytaj dalej
 • Sprzedaż powyżej wartości rynkowej

  dodano: 10.11.2017
  barbara_holubicka

  Barbara Hołubicka

  Wymarzonym celem, zarówno agenta jak i sprzedajacego jest sfinalizowanie transakcji sprzedaży nieruchomości, powyżej wartości rynkowej. Pojawia się jednak pytanie, jak tego dokonać? Otóż: „Pierwszym krokiem do sprzedaży powyżej wartości rynkowej jest znajomość tej wartości”. O tym, jak wykonać ten pierwszy krok i jak doprowadzić do sprzedaży powyżej wartości rynkowej przeczytasz w artykule Barbary Hołubickiej.

  czytaj dalej
 • Umowa najmu instytucjonalnego

  dodano: 10.11.2017

  W wrześniu br. weszło w życie nowa forma najmu – najem instytucjonalny która ma na celu lepsze zabezpieczenie interesów wynajmującego. Ta nowa instytucja ma na celu lepsze zabezpieczenie interesów wynajmującego i ochronę interesów osób prowadzących działalność gospodarczą w zakresie wynajmu lokali mieszkalnych.

  czytaj dalej
 • Popyt na kredyty mieszkaniowe

  dodano: 10.11.2017

  Jak wynika z najnowszych danych w październiku Indeks BIK wyniósł 10,7 proc.- Popytu na Kredyty Mieszkaniowe obliczany przez Biuro Informacji Kredytowej. Jednocześnie od początku 2017 r. średnia wartość indeksu wyniosła 13,2 proc.

  czytaj dalej
 • Rozliczenia w pracy pośrednika

  dodano: 06.11.2017
  Grzegorz Cota

  Grzegorz Cota

  Wraz z wyborem rodzaju umowy decydujemy też o formie rozliczania się z pracodawcą lub partnerem biznesowym, korzystającym z naszych usług. Możliwych jest kilka opcji do wyboru, zaczynając od znanej wszystkim umowy o pracę, na inkubatorach przedsiębiorczości kończąc. O tym, czym się charakteryzują poszczególne formy tłumaczy w swoim artykule Grzegorz Cota.

  czytaj dalej
 • Znamy wysokość czynszu w ramach programu Mieszkanie Plus. Na Podlasiu ma być niemal 2 razy taniej niż w Warszawie

  dodano: 06.11.2017

  Jednym z głównych programów partii rządzącej, obok najsłynniejszego już 500+, jest państwowy system wynajmu mieszkań. Zgodnie z przyjętym zwyczajem dodawania znaczka + do każdego pomysłu PiS, również i ten program potocznie określa się mianem Mieszkanie Plus. Znamy projekt rozporządzenia, które reguluje wysokość czynszu za mieszkanie w tym programie.

  czytaj dalej
 • Ulga mieszkaniowa a wynajem nabytych mieszkań

  dodano: 06.11.2017

  Cel mieszkaniowy realizowany jest nawet wtedy gdy ktoś ma już gdzie mieszkać, a kupił kolejne mieszkanie w celu jego wynajęcia. Przepisy o PIT nie zakazują posiadania więcej niż jednego lokum – tak orzekł Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 17 maja 2017 r. (sygn. akt II FSK 1053/15).

  czytaj dalej
statystyka