profile="http://gmpg.org/xfn/11"> Profesjonalista.net

Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • O przewadze konkurencyjnej w czasie koronakryzysu

  dodano: 09.04.2020

  Spowolnienie gospodarcze wyszło już poza sferę przypuszczeń i stało się faktem. Nie wiadomo tylko, jak długo potrwa i jakiej skali będą jego konsekwencje. Warto już teraz stawić mu czoła i zacząć działać. Jak zwiększyć konkurencyjność dzięki odpowiednim metodom zarządzania? W rozmowie z Dominiką Studniak odpowiedź daje Dawid Marecki – konsultant, trener narzędziowy i autor szkoleń z zakresu negocjacji, sprzedaży i zarządzania. Twórca projektu IMDM – Efektywne Praktyki Szkoleniowe.

  czytaj dalej
 • Jak koronawirus wpływa na zainteresowanie rynkiem nieruchomości?

  dodano: 08.04.2020

  Z uwagą śledzimy dynamiczny rozwój sytuacji związanej z epidemią koronawirusa. Znacząco wpływa ona na zachowanie poszukujących nowego domu w sieci. Przedstawiamy, jak obecnie wygląda zainteresowanie rynkiem nieruchomości na portalu ogłoszeniowym Nieruchomosci-online.pl.

  czytaj dalej
 • „Mieszkanie na kwarantannę”. Ogłoszenia zalewają sieć. Jest drogo

  dodano: 06.04.2020
  Niektórzy właściciele nieruchomości zaczęli je oferować osobom, które muszą odbyć kwarantannę. W sieci wysyp ofert – mieszkania w dużych miastach Polski można wynająć za 1000 zł, w stolicy – trzykrotnie drożej.
  czytaj dalej
 • Umowy na wyłączność – wygraną w obecnej sytuacji

  dodano: 06.04.2020
  Musisz pilnie sprzedać nieruchomość? I nie możesz czekać na koniec samoizolacji spowodowanej epidemią koronawirusa? W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy agencji nieruchomości wraz z umową na wyłączność.
  czytaj dalej
 • O co pytać kupując mieszkanie na rynku pierwotnym?

  dodano: 06.04.2020
  W obecnej sytuacji stanu zagrożenia epidemicznego wielu deweloperów oferuje rozwiązania, które umożliwiają zapoznanie się z ich ofertą w niestandardowy sposób. Są to między innymi spotkania online w formie wideo-rozmów z przedstawicielami biura sprzedaży. Podpowiadamy, na jakie kwestie w czasie tej rozmowy należy zwrócić uwagę i jakie pytania warto zadać, aby dokonać najlepszego wyboru.
  czytaj dalej
 • Jak prowadzić agencję nieruchomości w czasie epidemii – porady dla pośredników

  dodano: 06.04.2020
  W ostatnich tygodniach pisaliśmy już jak prowadzić sprzedaż i najem ofert w czasie epidemii. Podpowiadaliśmy też jakich narzędzi używać i na co zwracać uwagę w procesie przeprowadzania transakcji. Pora na garść porad ogólnych.
  czytaj dalej
 • Mieszkania na kwarantannę. Te najbliżej szpitali już wynajęli lekarze – z obawy o swoje rodziny

  dodano: 06.04.2020
  Sytuacja na rynku hotelowym i najmu krótkoterminowego zmienia się dosłownie z dnia na dzień. Od 2 kwietnia br. najem taki zostaje zawieszony z wyjątkiem udostępniania mieszkania pod kwarantannę. Lokale najbliżej szpitali już wynajęli lekarze z obawy o swoje rodziny.
  czytaj dalej
 • Odroczone podatki i opłaty. Korzyści z pakietu antykryzysowego dla właścicieli mieszkań i wynajmujących

  dodano: 06.04.2020

  Tarcza antykryzysowa zawiera się w trzech ustawach podpisanych przez prezydenta Andrzeja Dudę 31 marca 2020 roku. Wśród licznych zapisów znalazły się też takie, które dotyczą najmu mieszkań.

  Opłaty za nieruchomość

  Użytkownikom wieczystym, którzy jeszcze mierzą się z opłatami za użytkowanie wieczyste, podpisana ustawa przesuwa termin na uregulowanie rocznej opłaty za użytkowanie wieczyste do końca czerwca. Dotychczasowych termin to 30 marca.

  czytaj dalej
 • Jakie dokumenty online otrzyma inwestor od dewelopera?

  dodano: 06.04.2020
  Zakup mieszkania wiąże się z koniecznością przejrzenia i podpisania wielu dokumentów. Sprawdziliśmy, jakie treści przedstawiciele biur sprzedaży deweloperów wysyłają zainteresowanym inwestorom na ich elektroniczne skrzynki pocztowe oraz czy klienci uzyskają bezpłatne doradztwo związane z finansowaniem inwestycji.
  czytaj dalej
 • Życzenia Wielkanocne

  dodano: 10.04.2020

  czytaj dalej
 • Jak prezentować nieruchomości online w czasie izolacji

  dodano: 09.04.2020

  Przybierająca na sile pandemia wymusza ograniczenie kontaktów społecznych do niezbędnego minimum. Tym samym wymusza korektę pracy na agentach, którzy zwykle polegają na bezpośredniej interakcji z klientami, na rozmowach oraz wizytach w nieruchomościach.

  czytaj dalej
 • Czy w obecnej sytuacji możliwe jest doprowadzenie do sprzedaży nieruchomości?

  dodano: 08.04.2020

  Polski rynek nieruchomości zaczyna realnie odczuwać skutki pandemii. Wprowadzane przez władze kolejne środki zaradcze, mające ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa, ograniczają możliwości działania na rynku.

  Finalizacja transakcji na rynku nieruchomości natrafia obecnie na wiele przeszkód. Począwszy od tych związanych z działaniem w stanie zagrożenia zdrowia aż po aspekty natury psychologicznej czy te związane z ograniczeniem dostępu do usług niezbędnych w procesie obrotu nieruchomościami. Istotnym elementem są kwestie związane z ograniczeniami w przemieszczaniu się oraz kontaktach międzyludzkich.

  czytaj dalej
 • Co ma oferować tarcza antykryzysowa pośrednikom nieruchomości

  dodano: 06.04.2020
  Epidemia koronawirusa uderzyła w szeroko pojętą branżę nieruchomości. Spada liczba transakcji, a wielu zainteresowanych zakupem rezygnuje, czekając na spokojniejsze czasy. W takim wypadku działalność wielu agencji stoi pod znakiem zapytania. Ratunkiem dla wielu może okazać się rządowa tarcza antykryzysowa. Na co mogą liczyć?
  czytaj dalej
 • Airbnb na deskach, tak samo jak właściciele nieruchomości i firmy podwykonawcze

  dodano: 06.04.2020
  Jeszcze trzy miesiące temu najem krótkoterminowy w atrakcyjnych turystycznie lokalizacjach był opłacalną inwestycją dla właścicieli mieszkań i dla najpopularniejszej platformy wymiany ogłoszeń, czyli Airbnb. Obecnie cały segment tej branży jest blisko zapaści.

  czytaj dalej
 • Kompetencje w świecie deficytu uwagi

  dodano: 06.04.2020

  Największym wyzwaniem dla nas w przyszłości będzie umiejętność pracy w skupieniu i mądrego korzystania z uwagi. O tym, jakie kompetencje są niezbędne człowiekowi XXI wieku, Dominika Mikulska rozmawia z Piotrem Buckim,  trenerem, psychologiem, menedżerem, marketerem, coachem i wykładowcą – który pomaga ludziom kształcić kompetencje miękkie i kompetencje budowania relacji biznesowych.

  czytaj dalej
 • Jest dostępna Tarcza Antykryzysowa dla pośredników i agencji – oto jak uzyskać pieniądze na działalność

  dodano: 06.04.2020
  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, prezydent Andrzej Duda we wtorkowy wieczór podpisał trzy ustawy tworzące „tarczę antykryzysową”. Podpisane ustawy wchodzą w życie pierwszego kwietnia. Oto krótki poradnik, jak zdobyć pieniądze na funkcjonowanie agencji z ZUS.
  czytaj dalej
 • Jak zobaczyć mieszkanie bez wychodzenia z domu – tak radzą sobie deweloperzy

  dodano: 06.04.2020
  Po ogłoszeniu zagrożenia epidemicznego, a następnie epidemii w Polsce biura sprzedaży deweloperów szybko przystosowały się do obsługi zdalnej klientów. Są to nie tylko spotkania online, ale także wirtualne spacery po mieszkaniach, dzięki różnym aplikacjom dostępnym na rynku. Poniżej prezentujemy sondę zebraną przez serwis domiporta.pl wśród kilku wybranych przedstawicieli z rynku nieruchomości.
  czytaj dalej
 • Uwaga! Kolejne zmiany dotyczące najmu krótkoterminowego – Aktualizacja

  dodano: 06.04.2020
  Ledwie dwa dni temu informowaliśmy o zmianie prawnej dotyczącej najmu krótkoterminowego mieszkań, a już pojawiło się nowe rozporządzenie zmieniające dopiero co wprowadzone prawo.
  czytaj dalej
statystyka