Oto “Dom Latająca Stodoła” inspirowany twórczością Salvadora Dalego

Gdy ma powstać wyjątkowy projekt architektoniczny, to natchnieniem może być wszystko. Chmury nad morzem, jak to było w przypadku opery w Sydney, albo obraz “Kuszenie świętego Antoniego” Salvadora Dalego. To właśnie płótno zainspirowało projektantów wyjątkowego domu.

autograf-studio.pl

“Dom Latająca Stodoła” na pewno będzie wywoływał kontrowersje, bo choć inspirowany lokalną architekturą nie odnosi się do niej bezpośrednio. Sam inwestor również, nie był od początku przekonany, ale projektantom udało się go namówić na realizację śmiałego przedsięwzięcia.

Niesamowity projekt pod Krakowem

Autorzy projektu, architekci Marcin Galas oraz Tomasz Smuga ze studia architektonicznego Autograf Studio tworzą jeden z najbardziej ekstrawaganckich zespołów projektowych w Małopolsce. Ich projekty są ze wszech miar oryginalne i odważne w koncepcji oraz wykonaniu. Nie inaczej jest z opisywanym projektem.

'Dom Latająca Stodoła' jest już w trakcie realizacji‘Dom Latająca Stodoła’ jest już w trakcie realizacji autograf-studio.pl

Nietypowy dom mieszkalny jest właśnie na etapie budowy. “Dom Latająca Stodoła” będzie dysponować 165 metrami kwadratowymi powierzchni. Budynek od samego początku miał być nieco surrealistyczny i łamać optycznie prawo ciężenia. Niczym obrazy Salvadora Dalego, projekt Autograf Studio miał przyciągać wzrok swoim niebanalnych podejściem do łączenia się brył.

Surrealistyczna bryła

Twórcy postanowili umieścić tradycyjną bryłę o dachu dwuspadowym na metaforycznej chmurze, aby osiągnąć wizualny efekt unoszenia się w powietrzu. W tym celu połączyli tak naprawdę dwie bryły. Ta położona niżej, jest modernistycznym prostopadłościanem, który tworzy podporę górnej części.

Rysunek koncepcyjnyRysunek koncepcyjny autograf-studio.pl

Z kolei górny element, obrócony w stosunku do niższej bryły o dziewięćdziesiąt stopni, swoim kształtem nawiązuje do okolicznych budynków o dachach dwuspadowych, choć w dużo nowocześniejszej formie. Górna część jest również ogromnym okapem i wystaje o ponad pół długości poza obrys dolnej figury przez co, widzowi wydaje się, że budynek lewituje.

 

Autor:

Źródło patrz LINK
Artykuł pochodzi z portalu


Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Nowoczesne technologie w prezentacji ofert

Jakie są możliwości pośredników w zakresie prezentacji nieruchomości online? Co jest popularne, co się sprawdza i kiedy, czy rachunek kosztów się zgadza z korzyściami, jakie płyną ze wzbogacania ofert w multimedialne elementy? Na te oraz inne pytania znajdziesz odpowiedzi oglądając rozmowę Dominiki Mikulskiej z Nieruchomosci-online.pl i Agnieszki Szałęgi-Gazdy.

Przeczytaj więcej »

O ile deweloper może podnieść cenę mieszkania i inne historie. Oto lektura obowiązkowa dla kupujących nieruchomość

Cytat “Zgodnie z tzw. ustawą deweloperską z 2021 roku (o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym) firma deweloperska jeszcze przed podpisaniem umowy rezerwacyjnej na mieszkanie w budowie ma przedstawić klientowi prospekt informacyjny dotyczący całej inwestycji, jak i konkretnej nieruchomości.”

Przeczytaj więcej »