profile="http://gmpg.org/xfn/11"> Profesjonalista.net » Blog Archive » Mieszkanie można wynająć o kilkaset złotych taniej. Solidne spadki cen nawet w Warszawie

Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Mieszkanie można wynająć o kilkaset złotych taniej. Solidne spadki cen nawet w Warszawie

  dodano: 06.07.2020
  Wynajmujący mieszkania mogą liczyć na niższe ceny. W maju, w porównaniu z kwietniem, spadły one średnio o nawet ponad 8 proc. Taniej mieszkanie można wynająć również w stolicy, chociaż tu trend spadkowy rozpoczął się długo przed wybuchem pandemii.

  pixabay.com/

  Maj to miesiąc, w którym zazwyczaj ceny mieszkań spadają. W tym roku spadek jest jednak zdecydowanie wyraźniejszy. Średnie ceny ofertowe są niższe od 1 do ponad 8 proc. – informuje serwis Otodom.pl i Bankier.pl.

  Ceny wynajmu mieszkań w dół. Również w Warszawie

  Najsilniejszy spadek cen odnotowano w Łodzi – średnia cena wynosi tam 1865 zł za miesiąc, co daje wynik o 8,4 proc. niższy niż w kwietniu. W porównaniu do maja 2019 ceny wzrosły, ale tylko o 1,1 proc.

  Wyraźnie potaniały też mieszkania w Warszawie – średni koszt najmu wynosi w stolicy 3644 zł miesięcznie. To o 5,2 proc. mniej niż w kwietniu.

  W nieco większym stopniu – o 5,7 proc. – ceny spadły w Krakowie. Wynoszą one średnio 2208 zł miesięcznie.

  Mniejsze mieszkanie można mieć o kilkaset złotych taniej

  Uśredniona cena najmu to jedno. Wpływ epidemii koronawirusa jeszcze wyraźniej widać biorąc pod uwagę konkretne kategorie mieszkań. I tak np. w Łodzi wynajęcie mieszkania o powierzchni 38 do 60 mkw w maju było tańsze o średnio 262 zł niż w kwietniu. To 13,3 proc. taniej.

  Potaniały też kawalerki w Warszawie. Tu procentowo spadek wyniósł ok. 2,4 proc., co daje kwoty poniżej progu 2000 zł miesięcznie. Ceny w stolicy spadły nie tylko w porównaniu z kwietniem, ale i z majem 2019. I to wyraźnie, bo o 14,5 proc. Według ekspertów ceny zaczęły spadać jeszcze przed wybuchem pandemii – około pół roku temu.

   

  Autor:

  Źródło patrz LINK
  Artykuł pochodzi z portalu


statystyka