Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Z którymi serwisami współpracują pośrednicy i dlaczego?

  dodano: 14.09.2018

         To pytanie zadaje zapewne wielu pośredników myśląc o konkurencji, bądź planując budżet marketingowy. Otóż już są najświeższe badania niezależnej instytucji PBS, które odpowiadają na nie.
  Badanie satysfakcji agentów ze współpracy z serwisami ogłoszeniowymi było przeprowadzone 16.07-01.08.2018. Wzięło w nim udział aż 303 pracowników biur nieruchomości. Raport dokładnie wskazuje kim byli ankietowani, co również daje ciekawe informacje np. aż 63% agentów, biorących udział w badaniu to agenci o stażu pracy w branży powyżej 6 lat. Warto patrzeć na opinię ludzi z doświadczeniem. Badania odbywały się metodą internetową (CAWI) i telefoniczną (CATI).


  Gdzie pośrednicy zamieszczają najwięcej ogłoszeń?

      Z badania wynika, że najwięcej ogłoszeń agenci zamieszczają w Otodom. Kolejne serwisy to OLX i Gratka. Aż 36% agentów powiedziało, że zamieszcza wszędzie tyle samo ofert. Agenci deklarowali, że współpracują z reguły z kilkoma serwisami, a aż 73% badanych, korzysta od 4 do 9 serwisów. Jest to ciekawa informacja, biorąc pod uwagę, że ponad 40% badanych biur nie potrafiła wskazać konkretnej liczby zapytań z danego serwisu, a przecież skuteczność badanych serwisów jest różna. Zastanawiające jest zatem w jaki sposób zarządzają budżetem marketingowym?

   

  Z którego serwisu przychodzi najwięcej zapytań kończących się sprzedażą nieruchomości?
  Aż 46% agentów twierdzi, że najwięcej zapytań kończących się umową sprzedaży pochodzi z Otodom. Oznacza to, że oprócz tego, że dostarczamy najwięcej zapytań, są one wartościowe, ponieważ bardzo często kończą się finalizacją sprzedaży. Na drugim miejscu pojawił się serwis Nieruchomości online.

        Również w przypadku najmu, najwięcej transakcji pochodzi z kontaktów pozyskanych poprzez Otodom (26%). Na drugim miejscu pośrednicy wskazali OLX, a na trzecim ex aequo Nieruchomości online, Gratkę i Gumtree.

  Tego typu badania pozwalają serwisom ogłoszeniowym, ocenić czy zmierzają w odpowiednim kierunku. Buiro Nieruchomości natomiast sprawdzić jak działający na polskim rynku pośrednicy postrzegają serwisy, z którymi współpracują i które są dla nich najskuteczniejsze. To może być ważna wskazówka przy planowaniu wydatków marketingowych.
  Cały raport można pobrać z artykułu na blog.otodom.pl

  Link do artykułu

statystyka