Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Mieszkania do wynajęcia – ceny w największych miastach Polski – lipiec 2018

  dodano: 20.08.2018

  Okres wakacyjny to najlepszy czas na poszukiwanie mieszkania do wynajęcia – głównie przez studentów. Na rynku jest dużo ofert lokali w których podczas roku akademickiego mieszkali studenci i dodatkowo ceny wynajmu są bardziej przystępne niż np. we wrześniu. Z danych serwisu Gratka.pl wynika, że ceny wynajmu mieszkań utrzymują się obecnie na stabilnym poziomie, acz wysokim poziomie.

  Nie tylko studenci nie powinni zostawiać poszukiwania mieszkania do wynajęcia na ostatnią chwilę w wakacje. Atrakcyjne oferty znikają natychmiast, a w niektórych lokalizacjach ogłoszeń jest już bardzo mało. Z drugiej strony jednak, im bliżej rozpoczęcia roku akademickiego, tym sami właściciele będą bardziej skłonni do negocjacji cen, jeżeli ich nieruchomość nie będzie cieszyła się powodzeniem. Nikt nie chce zostać z pustym mieszkaniem bez lokatorów, zwłaszcza, że podaż jest na tym rynku coraz większa.

  Jeszcze pod koniec września można liczyć na dopływ nowych ofert, ale decyduje o tym specyfika wielu miast. W rejonach turystycznych w lecie opłaca się wynajmowanie mieszkań turystom, czasami właściciele sprawdzają jeszcze we wrześniu, czy ci klienci przynoszą dochód. Jednak już na początku roku akademickiego decydują, że lepszy pewny zarobek na studentach niż liczenie na niepewnych turystów.

  Źródło serwis Gratka.pl patrz link:http://blog.gratka.pl/2018/08/ceny-wynajmu-mieszkan-w-polsce-warszawa.html

statystyka