Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Cztery najprostsze sposoby na zdobycie wkładu własnego bez oszczędzania

  dodano: 09.07.2018

  Od stycznia 2017 roku obowiązuje przynajmniej 20 procentowy wkład własny w przypadku zaciągania kredytu hipotecznego na kupno mieszkania bądź budowę domu. Jak uzyskać kredyt bez uciążliwego oszczędzania?

  Najłatwiejszą i paradoksalnie najtrudniejszą drogą do uzyskania wkładu własnego jest systematyczne oszczędzanie. Ale co w przypadku, gdy nie mamy takiej możliwości bądź nie chcemy czekać?

  Kredyt z rodzicami
  Kredyt współdzielony to nie tylko sposób na podniesienie swojej zdolności kredytowej. Może być również pomostem do uzyskania kredytu bez wkładu własnego. Tym wkładem, w takim przypadku jest wtedy nieruchomość współkredytobiorcy, czyli np. dom naszych rodziców.

  Jedyne o czym należy pamiętać to fakt, że kredyt współdzielony posiada sporo ograniczeń. Banki dokładnie badają historię kredytową współkredytobiorcy oraz dokładnie wyceniają zastawioną nieruchomość. Może się również zdarzyć, że kredyt zostanie udzielony jedynie na krótki okres (np. 15 lat) bądź będzie wyposażony w dodatkowo płatne ubezpieczenie rodzica na wypadek jego śmierci w czasie spłaty kredytu. Więcej o kredycie współdzielonym z rodzicami możecie przeczytać tutaj.

  Pożyczka z zakładu pracy
  Pracownicy na umowach o pracę na czas nieokreślony w firmach państwowych bądź dużych spółkach prywatnych mogą skorzystać z pożyczek mieszkaniowych udzielanych przez firmy, w których pracują.

  Tzw. firmowe kasy zapomogowo-pożyczkowe mogą być idealnym rozwiązaniem dla osób spełniające powyższe warunki. Pożyczka z zakładu pracy jest akceptowalnym wkładem własnym w większości banków. Ponadto, nie jest ewidencjonowana w biurach informacji kredytowych, dzięki czemu obniży zdolności kredytowej w czasie negocjowania kredytu.

  Grunt oraz inne nieruchomości
  Posiadane grunty oraz inne nieruchomości mogą być w części banków uznawane za wkład własny. Zwłaszcza w przypadku, gdy klient posiada grunt pod budowę domu a kredyt udzielany jest właśnie na budowę na tej działce.

  Wkładem własnym może być również garaż, miejsce postojowe bądź ogródek działkowy. Pod warunkiem, że wszystkie te nieruchomości są własnością klienta oraz są wolne od jakichkolwiek zobowiązań finansowych.

  Poniesione wydatki
  Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że wiele wydatków poniesionych w początkowych fazach transakcji kupna nieruchomości również może być wkładem własnym. Na to miano może zasłużyć wpłacony zadatek właścicielowi lokalu z rynku wtórnego bądź zaliczka wpłacona deweloperowi.

  To nie koniec możliwości. Jeżeli planujemy budowę domu, a posiadamy grunt wkładem własnym mogą być wydatki poniesione np. na uzbrojenie działki bądź wykonanie robót fundamentowych. Wtedy posiłkować się należy paragonami oraz fakturami otrzymanymi od wykonawców.

  Autor: Bartłomiej Baranowski

  Więcej Patrz LINK

  Artykuł pochodzi z portalu domiporta.pl 

statystyka