Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Zamieszkaj jak przeciwnik Jamesa Bonda – na sprzedaż historyczny fort u wybrzeży Anglii

  dodano: 22.06.2018

  Zamieszkaj jak przeciwnik Jamesa Bonda – na sprzedaż historyczny fort u wybrzeży Anglii

  Monumentalny fort powstał głównie z powodu strachu Brytyjczyków przed inwazją Francuzów za panowania Napoleona III. Do inwazji nie doszło, ale fort pozostał – obecnie jest do kupienia za niewielką sumę.

  Opuszczony fort Stack Rock u wybrzeży Anglii jest pozostałością po XVIII-wiecznym forcie broniącym dostępu u ujścia rzeki Cleddaun w Walii. 

  Opuszczona nieruchomość

  Budynek został wybudowany na niezamieszkanej wyspie Milford Haven w latach 1850-52. Natomiast w 1959 został nieco unowocześniony. Fort należał do łańcucha obronnego wybudowanego w XIX wieku przez Brytyjczyków.

  Pionierem pomysłu by na wyspie umieścić fort był Thomas Cromwell już w XVI wieku. 100 lat później w 1748 roku podobne zamiary ogłosił Lewis Morris. W czasie działania fortu znajdował się w nim garnizon złożony z 30 do nawet 150 ludzi oraz oficera. W 1929 roku fort Stack Rock został rozbrojony i opuszczony. Pierwszy raz na rynku nieruchomości pojawił się w 1932 roku.

  W 2005 roku został sprzedany po raz ostatni za kwotę 150 tysięcy funtów. Budynek od 2013 roku jest pod stałą ochroną, ponieważ pojawiało się coraz więcej prób wtargnięcia na teren posesji, a jest to zabytek.

  Fort Stack Rock

  Budynek o rzucie koła, z którego rozpościera się panoramiczny widok na całą zatokę, można wykorzystać jako budynek inwestycyjny, muzeum bądź pensjonat. Dużym utrudnieniem może być status zabytku, gdyż w związku z tym nie można dokonywać dużych zmian bez konsultacji z konserwatorem zabytków.

  Budynek został wystawiony na sprzedaż za 400 tysięcy funtów, czyli około 2 milionów złotych. Fort Stack Rock wygląda jak wyciągnięta z filmów o Jamesie Bondzie.

  Źródło: rightmove.co.uk

  Autor: Bartłomiej Baranowski

  Więcej Patrz LINK

  Artykuł pochodzi z portalu domiporta.pl 

statystyka