Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Najbarwniejsze zjawisko na rynku nieruchomości – jedyne miejsce w Polsce z takimi ofertami

  dodano: 12.06.2018

  Większości z nas nieruchomości kojarzą się z dużymi pieniędzmi, sztywną atmosferą i formalnym ubiorem. Ale jest miejsce w Polsce, gdzie przed konkrety przekłada się zabawny opis, zdjęcie z Instagrama bądź ciekawy mem.

  Tym miejscem jest oczywiście znana warszawiakom grupa na Facebooku „Mieszkaj dobrze, Warszawo”. Choć inne miasta posiadają podobne, żadna nie jest tak prężnie działająca i duża jak stołeczna.

  Najbarwniejsze miejsce w polskich nieruchomościach
  Grupa skupia przede wszystkim osoby posiadające nieruchomości na wynajem na warszawskim rynku oraz osoby zainteresowane wynajmem takich lokali. Grupa jest zamknięta, a dostęp można uzyskać jedynie za pośrednictwem osoby już do niej należącej.

  Dzięki temu zabezpieczeniu poziom ofert oraz uczciwych najemców jest na określonym poziomie. Oczywiście także tutaj trafiają osoby nieuczciwe, ale zdecydowana większość społeczności na bieżąco weryfikuje oszustów i można ją uznać za bezpieczną.

  Nietypowe oferty
  Zdecydowaną większość ofert zamieszczonych na grupie stanowią oczywiście oferty wynajmu lokali. Te nie różnią się od innych tego typu ogłoszeń publikowanych na serwisach nieruchomościowych. Parę zdjęć plus dokładny opis lokalizacji i warunki cenowe. Zupełnie inaczej wygląda sprawa ogłoszeń wrzucany przez osoby, które mieszkania na wynajem szukają!

  Tutaj grupa „Mieszkaj dobrze, Warszawo” prezentuje swój barwny folklor oraz zabawną stronę. Osoby szukające mieszkania ogłaszają się na grupie korzystając ze swoich zdjęć, zabawnych memów bądź mapek z zaznaczoną lokalizacją.

  Bywa, że poszukujący mieszkania opisują swoją dotychczasową historię bądź udostępniają swoje zdjęcie chcąc zachęcić do kontaktu. Nie brakuje także zdjęć zwierząt, najczęściej z informacją o posiadanym czworonogu. Zdarzają się również zabawne ilustracje bądź memy mające przyciągnąć uwagę właścicieli mieszkań.

  Wysoka jakość ogłoszeń
  Standard oferowanych mieszkań jest raczej powyżej średniej. Zdecydowana większość to ładnie przygotowane wnętrza o różnych powierzchniach. Grupa korzysta z wbudowanej aplikacji Facebooka o nazwie „Marketplace”. Ułatwia ona kontakt między właścicielem lokalu, a zainteresowanymi.

  Ceny nie należą do najniższych, ale oferowany standard oraz wysoka jakość ogłoszenia wynagradzają to z nawiązką.

  Chodziło o to, by ogłoszenie pochodziło od znajomych, bądź znajomych znajomych. Bo o tych osobach możemy się czegoś dowiedzieć, podpytać. Dzięki temu sama atmosfera wynajmu nie jest wtedy taka formalna, sprzyja otrzymaniu dobrego kontaktu.
  – mówiła o grupie Agnieszka Sosińska, założycielka oraz jedna z administratorek.

  Facebook grupa Mieszkaj dobrze, Warszawo
  Autor: Bartłomiej Baranowski

  Więcej: http://www.domiporta.pl/poradnik/7,157735,23493661,najbarwniejsze-zjawisko-na-rynku-nieruchomosci-jedyne-miejsce.html

  Artykuł pochodzi z portalu domiporta.pl 

statystyka