Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Spółka Polskie Domy Drewniane powstanie do jesieni – mówił minister środowiska Henryk Kowalczyk

  dodano: 04.06.2018

  Radiową Jedynkę odwiedził minister środowiska – Henryk Kowalczyk. W czasie rozmowy dotyczącej podpaleń składowisk śmieci, minister wspomniał również o planach założenia spółki Polskie Domy Drewniane.
  W Rozmowie Dnia kanału Pierwszego Polskiego Radia wziął udział minister środowiska Henryk Kowalczyk. Rozmowa dotyczyła serii podpaleń wysypisk śmieci, ale w jej czasie nie zabrakło pytań o inne sprawy.

  Polskie Domy Drewniane
  O tym, że Lasy Państwowe mają się włączyć bardziej aktywnie do programu Mieszkanie Plus słyszeliśmy od dawna. Ich wkład w Narodowy Program Mieszkaniowy miał skończyć się ograniczać do przekazywania działek pod budowę nowych mieszkań.
  Od jakiegoś czasu mówiło się o tym, by Lasy Państwowe wspierały program Mieszkanie Plus poprzez wiele narzędzi. Przez wsparcie mentorskie budownictwa drewnianego oraz jako wykonawca części nieruchomości. Oczywiście główny budulec miałby być pozyskiwany z lasów państwowych.

  Kiedy PDD
  W czasie rozmowy, którą prowadził Henryk Szrubarz minister został zapytany przez prowadzącego o to, kiedy powstaną PDD.
  Mam nadzieje, że w ciągu kilku miesięcy. Trzy cztery miesiące. (…) Jeżeli ta ustawa zostanie uchwalona przez parlament do wakacji, to wtedy wrzesień, październik będzie tym czasem tworzenia tej spółki. – mówił w programie Rozmowa Dnia minister środowiska – Henryk Kowalczyk.
  By Lasy Państwowe stały się podmiotem mogącym założyć spółkę, potrzebna jest zgoda parlamentu. Jednym z głównych elementów pomysłu na domy drewniane jest unormowanie i pełne wykorzystanie drewna z polskich lasów. Obecnie drzewa z polskich lasów trafiają do zagranicznych producentów, którzy odpowiednio je obrabiają i sprzedają dalej za większą cenę. Nawet do Polski.
  W trakcie rozmowy prowadzący dopytał również o plany ministerstwa środowiska dotyczące poprawy jakości powietrza i zaplanowanych dotacji wymiany instalacji grzewczy i termoizolacji budynków. Minister Henryk Kowalczyk odpowiedział, że w czerwcu przedstawią szczegóły tego programu.

  Źródło: Jedynka Polskie Radio
  Autor: Bartłomiej Baranowski

  Więcej: http://www.domiporta.pl/poradnik/7,139461,23468796,spolka-polskie-domy-drewniane-powstana-do-do-jesieni-mowil.html

  Artykuł pochodzi z portalu domiporta.pl 

statystyka