Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Marzy się Wam siedmiopiętrowy dom? To coś dla Was – latarnia morska na sprzedaż

  dodano: 04.06.2018

  Marzyliście by mieszkać w latarni morskiej, ale nie wyobrażacie sobie życia na odludziu? Oto idealna oferta dla Was. Burnham High Lighthouse znajduje się bowiem w samym centrum Burnham.
  To nie jest pierwsza oferta na wyspach, kiedy można kupić dom w latarni morskiej. Ale to pierwsza taka oferta, kiedy budynek znajduje się w centrum miasta, a nie na jego obrzeżach.

  Budynek z historią
  Latarnia morska jest zabytkiem drugiego stopnia na liście Zabytków Anglii. 30 metrowy budynek został zaprojektowany i wybudowany przez Josepha Nelsona z firmy Trinity House w 1830 roku. Głównym źródłem światła była wówczas lampa zasilana parafiną.
  Praca latarni została w pełni zautomatyzowana w 1920 roku. Osiemdziesiąt lat później latarnia przestała pełnić swoją funkcję i została wykupiona przez rodzinę Rothschild. Ta sprzedała posiadłość na aukcji w 1996 roku, a kupcem został Patrick O’Hagan.

  Burnham High Lighthouse Tower
  Budynek latarni morskiej Burnham High Lighthouse Tower w odróżnieniu od większości tego typu nieruchomości, posiadłość jest zlokalizowana w centrum miasta. To znacząco podnosi wartość posiadłości.
  Latarnia posiada 3 sypialnie położone na półpiętrach klatce schodowej. Na szczycie znajduje się główna sypialnia. Cena za tą wspaniałą posiadłość wynosi obecnie 525 tysięcy funtów, czyli około 2,5 miliona złotych.

  Źródło: onthemarket.com
  Autor: Bartłomiej Baranowski

  Więcej:http://www.domiporta.pl/poradnik/7,127351,23450922,marzy-sie-wam-siedmiopietrowy-dom-to-cos-dla-was-latarnia.html

   

  Artykuł pochodzi z portalu domiporta.pl 

statystyka