Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Co się dzieje, gdy ubyło nieruchomości w portfelu dewelopera – wynik Warimpexu

  dodano: 04.06.2018

  Zmniejszone zasoby nieruchomości na skutek sprzedaży niektórych inwestycji oraz związane z tym niższe wyniki i straty wynikające z różnic kursowych dają w efekcie wynik finansowy niższy o 3 miliony euro.
  Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG musiała się zmierzyć z mniejszymi dochodami w pierwszym kwartale obecnego roku. Czas ten ma przeznaczyć na budowę i rozwój obecnego portfela nieruchomości.


  Skutek sprzedaży
  Mniejszy zysk w pierwszym kwartale wynika z udanej transakcji sprzedaży udziałów w ośmiu hotelach dokonanych w ubiegłym roku. Konsekwencją tej transakcji był niewielki spadek wyników z działalności operacyjnej w I kwartale 2018 roku, co w połączeniu ze stratami wynikającymi z różnic kursowych dało ujemny wynik.
  Osiągniemy wyznaczone cele działając zgodnie z naszą strategią – poprzez finalizację bieżących projektów deweloperskich oraz rozpoczęcie nowych, a także dzięki zakupowi aktywów z potencjałem na przyszłość, generujących przepływy pieniężne.
  – wyjaśnia Prezes Warimpeksu Franz Jurkowitsch.

  Pierwszy kwartał 2018
  Konsekwencją sprzedaży wspomnianych udziałów, wynik firmy w pierwszym kwartale zamknął się w zaledwie 2,4 miliona euro. To spadek o niemal 75 procent w stosunku do zeszłego roku.
  Natomiast dzięki ukończeniu inwestycji Bykovskaya na terenie AIRPORTCITY St. Petersburg nastąpił wzrost dochodów z 2,5 miliona do 3,8 miliona euro. Łącznie przychody Grupy ze sprzedaży spadły z 12,4 mln EUR do 6,7 mln EUR.

  Pomysły na przyszłość
  W obszarze projektów deweloperskich prace budowlane przy obiekcie Ogrodowa Office w Łodzi, podobnie jak przy Mogilska Office w Krakowie, przebiegają zgodnie z planem. Dla obu tych biurowców zostały już podpisane umowy najmu na część powierzchni. Od ukończenia pod koniec II kwartału, Ogrodowa Office zacznie generować pierwsze przepływy pieniężne.

  Także w Krakowie Warimpex planuje budowę biurowca o powierzchni ok. 21 000 m² na działce deweloperskiej położonej obok hotelu Chopin. W Białymstoku Warimpex jest w posiadaniu działki budowlanej, powiększonej o dokupione w ubiegłym roku sąsiadujące parcele. Mają tu powstać cztery nieruchomości biurowe w kilku fazach inwestycyjnych.

  W bieżącym roku obrotowym oczekujemy wyraźnego spadku kosztów z tytułu odsetek, w związku z przedterminowym wykupem obligacji i brakiem kredytów projektowych. W połączeniu z realizowanymi obecnie projektami i sprzyjającymi uwarunkowaniami w obszarze inwestycji nieruchomościowych, nastraja nas to bardzo optymistycznie na dalszą część roku
  – podsumowuje Jurkowitsch.

  Źródło: materiały prasowe
  Autor: Bartłomiej Baranowski

  Więcej:http://www.domiporta.pl/poradnik/7,139461,23474322,co-sie-dzieje-gdy-ubylo-nieruchomosci-w-portfelu-dewelopera.html

  Artykuł pochodzi z portalu domiporta.pl 

statystyka