Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Al Capone pod koniec życia mieszkał na Florydzie – posiadłość słynnego gangstera wystawiona na sprzedaż

  dodano: 27.04.2018

  Piękna posiadłość w Miami Beach do dzisiaj jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych adresów w Stanach. Gangster kupił posiadłość za 40 tysięcy dolarów – obecnie jest warta dużo więcej!

  Dom Ala Capone

  Al Capone przeniósł się na stałe do posiadłości po zaplanowanej i zrealizowanej, słynnej masakrze Św. Walentego, w której zginęło 7 członków gangu Morana.

  Słynny gangster kupił dom w 1928 roku za śmieszne z dzisiejszej perspektywy pieniądze – 40 tysięcy dolarów. Drugie tyle zainwestował w remont posiadłości oraz budowę największego w tamtych czasach prywatnego basenu w Miami.

  Posiadłość należała do niego aż do śmierci gangstera w 1947 roku. Dom trafił później w ręce wdowy – Mae Capone. Mieszkała w rezydencji aż do 1952 roku. Ostatnio rezydencja została kupiona w 2014 roku przez jeden z funduszy inwestycyjnych z Miami za 7,98 miliona dolarów.

  Rezydencja na sprzedaż

  Była posiadłość Ala Capone znajduje się w Miami Beach na Florydzie (USA). Dokładny adres to 93 Palm Avenue. Dom jest wyposażony w 7 sypialni oraz 7 łazienek znajdujące się na powierzchni ponad 560 metrów kwadratowych. Budynek został wybudowany w 1922 roku i od tego czasu był stale modernizowany.

  Na terenie posiadłości znajduje się duży basen oraz mały domek dla gości (za czasów Ala Capone był to domek dla ochrony). Do działki należy również molo do cumowania łodzi, a z okien części pomieszczeń rozchodzi się widok na zatokę Biscayne.

  Posiadłość Ala Capone jest wystawiona na sprzedaż za 14,9 miliona dolarów, czyli około 50 milionów złotych.

  Więcej http://www.domiporta.pl/poradnik/7,157743,23312366,al-capone-wcale-nie-mieszkal-w-chicago-posiadlosc-slynnego.html#TRNajCzytSST

  Źródło: zillow.com

  Autor: Bartłomiej Baranowski

   

  Artykuł pochodzi z portalu domiporta.pl

   

statystyka