Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Zamieszkaj w spokoju na końcu świata – wyspa z domami do kupienia za niecały milion złotych

  dodano: 23.04.2018

   

  Oferta kupna wyspy Pickersgill Premises (zdjęcia ofertowe / circaoldhouses.com)

  Wyspa, o której mowa to Pickersgill Premises zwana również Burdens Point. Spacer wzdłuż zatoki, w której się znajduje została nazwa przez radio CBC „najpiękniejszym na świecie”.
  Kupienie wyspy w Polsce graniczy z cudem, na szczęście istnieją oferty z innych krajów, a ta jest wyjątkowa. Nie tylko pod kątem atrakcyjności, ale i ceny.

  Wyspa w Kanadzie
  Ta niesamowita wyspa znajduje się w jednej z prowincji Kanady – Nowej Funlandii i Labradoru. A dokładnie w okolicy miasta Salvage, znajduje się wyspa zwana Pickersgill Premises. Jest wystawiona na sprzedaż, a cena zaskakuje!

  Obecny właściciel życzy sobie za wyspę oraz znajdujące się na niej budynki zaledwie 350 tysięcy dolarów kanadyjskich, czyli około miliona złotych. To kwota na lokalne warunki bardzo atrakcyjne, a nawet biorąc pod uwagę polskie zarobki wydaje się być rozsądnym zakupem.

  Ciekawa historia
  Oba domy zostały wybudowane w latach 1912-1914 roku, a zamieszkiwały je dwie rodziny – Burden i Dunn. Sąsiedzi zajmowali się głównie połowem dorsza. Niestety, w połowie lat 60-tych ubiegłego wieku miejscowa powódź zniszczyła most łączący wyspę z resztą miasta. Skutkiem czego, większość mieszkańców przeniosła się do miasteczka.

  Oferta wysp Pickersgill Premises zdjęcia ofertowe / circaoldhouses.com

  Posiadłość posiada łącznie jedną łazienkę oraz 7 sypialni. Oprócz domów na wyspie znajdują się jeszcze zabudowania gospodarcze oraz cmentarz, na którym są pochowani dotychczasowi mieszkańcy wyspy.

  Jak informuje agencja prowadząca tą ofertę – CIRCA – wyspa może stać się idealnym domem letniskowym bądź idealnym miejscem pod farmę agroturystyczną.

  Autor:Bartłomiej Baranowski

  Źródło: circaoldhouses.com
  Więcej: http://www.domiporta.pl/poradnik/7,127351,23296632,zamieszkaj-w-spokoju-na-koncu-swiata-wyspa-z-domami-do-kupienia.html
  Artykuł pochodzi z portalu domiporta.pl

statystyka