Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Najem w praktyce – Seminarium Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEIDRN 28 Wrzesień 2017 rok ŁÓDŹ

  dodano: 21.07.2017

  Najem w praktyce – Seminarium Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEIDRN. 28 Wrzesień 2017 rok ŁÓDŹ. Czym jest umowa najmu i czym różni się od pozostałych umów o korzystanie z rzeczy? Czy trzeba być właścicielem nieruchomości, by zawrzeć umowę najmu?Jak zidentyfikować strony najmu? Czy umowa najmu musi być długa? Jak zabezpieczyć umowę najmu? Jak wysoką kaucję pobierać? Ubezpieczyć lokal, czy nie?Kiedy zwracać kaucję?Na co zwrócić uwagę, wynajmując lokal cudzoziemcom? Co to jest mir domowy? Kto ponosi winę za zalanie sąsiada – właściciel lokalu czy najemca? Jak wymeldować najemcę? Do czego może przydać się najemcy data pewna? Dlaczego wypowiadanie umów najmu lokali mieszkalnych trwa tak długo i czy można te okresy skrócić? Co zrobić, gdy najemca po zakończeniu umowy chce zostać w lokalu „jeszcze dwa tygodnie”? Jak rozliczać rachunki za media? Czy najem okazjonalny jest uniwersalną receptą na nieuczciwych lokatorów? Czy spółka może zawrzeć umowę najmu okazjonalnego? Czy najemca na obowiązek odśnieżać chodnik przylegający do jego lokalu? Kiedy wynajmującemu grozi kara administracyjna w wysokości 100 000 zł? Jak dochodzić przed sądem roszczeń z najmu? Jakie zmiany w zakresie najmu proponuje ustawodawca?

  Seminarium PAN PTEiDRN Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN – ZOSTAŃ DORADCĄ RYNKU NIERUCHOMOŚCI PTEiDRN 28 wrzesień 2017 roku. Sesja zaliczana do wymogów uzyskania Certyfikatu Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN spełnia wymogi kształcenia ustawicznego F PPRN. Tym razem przygotowaliśmy na czwartek 28 września 2017 roku – Seminarium – O najmie w praktyce – będziemy stawiać sobie problemy i zagadnienia i wspólnie szukać na nie odpowiedzi. Przeanalizujemy szereg orzeczeń sądów, dotyczących najmu. Zastanowimy się nad prawidłową redakcją zapisów umów najmu.   Spotykamy się „La Vende Bistro” w Łodzi na Piotrkowskiej 76

  Jeśli chcesz więcej wiedzieć o Certyfikacie Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN zobacz ten LINK

  Harmonogram sesji 28 WRZESIEŃ 2017 rok – czwartek

  9 00 rejestracja uczestników „La Vende Bistro” w Łodzi na Piotrkowskiej 76.

  9 30 – Sesja. Piotr Dobrowolski – Najem w praktyce.

  16 30 Zakończenie szkolenia

  Piotr Dobrowolski portret

   Piotr Dobrowolski

  Piotr Dobrowolski – radca prawny Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prowadzi własną kancelarię radcowską w Poznaniu, której wiodącą specjalnością jest prawo nieruchomości i prawo rodzinne. Od 10 lat współpracuje  z Wielkopolskim Stowarzyszeniem Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, gdzie przeprowadził dziesiątki szkoleń dla pośredników w obrocie nieruchomościami i zarządów nieruchomości oraz wykładów dla adeptów tych zawodów. Od lat stale związany z Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu, gdzie wykłada, egzaminuje i jest promotorem prac dyplomowych studentów. Prowadzi spory sądowe, których przedmiotem są nieruchomości. Aktywnie współpracuje ze środowiskiem pośredników i zarządców nieruchomości w obrocie nieruchomościami, wspiera ich w codziennej działalności, reprezentuje w sporach sądowych, pomaga opracowywać projekty umów i dokumentów. Doradza w procesach inwestycyjnych, prowadzi audyty nieruchomości. Po godzinach fotografuje – zwykle architekturę i nieruchomości.

  Tematyka Sesji

  Najem, to jedna z tych umów o korzystanie z nieruchomości, która z pozoru łatwa, w praktyce zawiera szereg pułapek. Dzieje się tak chociażby z tego powodu, iż przepisu dotyczące najmu znajdują się nie tylko w Kodeksie cywilnym, ale również poza nim, w budzącej wiele kontrowersji ustawie o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego. Na rynku nieruchomości zaś, również wśród pośredników i zarządców nieruchomości, panuje szereg mitów i teorii, które nie wytrzymują konfrontacji ze stanem prawnym. Niniejsze seminarium poświęcone będzie instytucji najmu, omówieniu poszczególnych problemów z nim związanych i obalenia panujących mitów.

  W trakcie seminarium odpowiemy między innymi na następujące pytania:

  1. Czym jest umowa najmu i czym różni się od pozostałych umów o korzystanie z rzeczy?
  2. Czy trzeba być właścicielem nieruchomości, by zawrzeć umowę najmu?
  3. Jak zidentyfikować strony najmu?
  4. Czy umowa najmu musi być długa?
  5. Jak zabezpieczyć umowę najmu?
  6. Jak wysoką kaucję pobierać?
  7. Ubezpieczyć lokal, czy nie?
  8. Kiedy zwracać kaucję?
  9. Na co zwrócić uwagę, wynajmując lokal cudzoziemcom?
  10. Co to jest mir domowy?
  11. Kto ponosi winę za zalanie sąsiada – właściciel lokalu czy najemca?
  12. Jak wymeldować najemcę?
  13. Do czego może przydać się najemcy data pewna?
  14. Dlaczego wypowiadanie umów najmu lokali mieszkalnych trwa tak długo i czy można te okresy skrócić?
  15. Co zrobić, gdy najemca po zakończeniu umowy chce zostać w lokalu „jeszcze dwa tygodnie”?
  16. Jak rozliczać rachunki za media?
  17. Czy najem okazjonalny jest uniwersalną receptą na nieuczciwych lokatorów?
  18. Czy spółka może zawrzeć umowę najmu okazjonalnego?
  19. Czy najemca na obowiązek odśnieżać chodnik przylegający do jego lokalu?
  20. Kiedy wynajmującemu grozi kara administracyjna w wysokości 100 000 zł?
  21. Jak dochodzić przed sądem roszczeń z najmu?
  22. Jakie zmiany w zakresie najmu proponuje ustawodawca?

  Wyprowadzimy z błędu tych, którzy wierzą:

  1. Że do umowy najmu stosujemy tylko przepisy Kodeksu cywilnego o najmie i ustawę o ochronie lokatorów.
  2. Że meldunek to tytuł prawny do lokalu.
  3. Że odcięcie mediów to nie najlepszy sposób na zalegających z czynszem najemców.
  4. Że wymiana zamków w lokalu jest najlepszym sposobem na pozbycie się lokatora.
  5. Że każda ze stron umowy może wypowiedzieć umowę najmu z zachowaniem jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia.
  6. Że w umowie najmu zawartej na czas oznaczony wystarczy wpisać termin jej wypowiedzenia.
  7. Że właściciel ma obowiązek wymieniać w lokalu zepsute krany i przepalone żarówki.
  8. Że lokator nie odpowiada za zużycie lokalu.
  9. Że z pozwem o eksmisję może wystąpić zawsze wynajmujący.

   ……………………………………………………………..
  Seminarium kierowane są do podmiotów działających na rynku nieruchomości; doradcy rynku nieruchomości, pośrednicy w obrocie nieruchomościami, zarządcy nieruchomości, rzeczoznawcy majątkowi, deweloperzy itd. Sesja jest organizowana w ramach cyklu Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN, jednocześnie spełniać będzie wymogi kształcenia ustawicznego F PPRN. Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe. RAZEM 6 godzin edukacyjnych. Uwaga mamy ograniczoną ilość miejsc zastrzegamy sobie zamknięcie listy uczestników.
  Koszt
  Koszt Seminarium: 180,00 złotych od uczestnika. Opłata obejmuje: udział w zajęciach, przerwy kawowe, lunch,  materiały szkoleniowe. (Członkowie PTEiDRN z opłaconymi składkami za uczestnictwo płacą 130,00 zł).

  Miejsce szkolenia. Łódź ul. Piotrkowska 76 „La Vende Bistro” I piętro.

  Zgłoszenia należy nadsyłać na e mail: biuro@profesjonalista.net lub FAKSEM na numer 42 636 40 20. Informacje telefon: Sekretariat PTEiDRN: 510 069 316

  Pobierz zgłoszenie w formacie doc:

   

   

statystyka