Branżowa poprawność językowa. Część 1

Branża nieruchomości rządzi się swoimi prawami. Jej przedstawiciele posługują się charakterystyczną terminologią i… nierzadko zdarzają im się wpadki. A dbałość o poprawność językową ma tutaj ogromne znaczenie. Kiedy mowa o kwestiach prawnych czy finansowych, nie można pozwolić sobie na błąd, bo nawet jeden może zniweczyć długo planowaną transakcję. Jak dobrze mówić o nieruchomościach?

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem Andrzeja Jakiela – link do artykułu
andrzej-jakielAutor:
Andrzej Jakiel – prawnik, analityk i doradca rynku nieruchomości, zarządca, pośrednik licencja państwowa nr 15, mediator sądowy. Prezes OSRN, wiceprezydent Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości. Założyciel Grupy Mediator Polska Sp. z o.o. www.mediator-estate.pl.

Artykuł ukazał się w bezpłatnym magazynie dla profesjonalistów rynku nieruchomości ESTATE numer 3/2016 pobierz magazyn

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Ile kosztują załączniki do umowy pośrednictwa?

Obowiązkiem pośrednika jest poinformowanie klienta o sposobie i terminie wykonania prawa odstąpienia od umowy pośrednictwa. Brak takiego pouczenia może mieć bolesne konsekwencje – utratę prawa do wynagrodzenia, nawet wtedy, gdy pośrednik wykonał pracę. O tym, jakimi załącznikami poinformować klienta o jego prawie, pisze Piotr Dobrowolski.

Przeczytaj więcej »

Najnowszy raport lokalny – marzec 2024

Ile wynosi średnia cena ofertowa za metr kwadratowy mieszkania z rynku wtórnego w gminach ościennych? Jak na tle tych wyliczeń prezentują się ceny domów wolnostojących? Jak wielka różnica widoczna jest pomiędzy głównymi miastami a ich przedmieściami? Tego wszystkiego dowiecie się z lektury najnowszego Raportu lokalnego Nieruchomosci-online.pl, w którym zostało przeanalizowanych 18 największych ośrodków miejskich. 

Przeczytaj więcej »