profile="http://gmpg.org/xfn/11"> Profesjonalista.net » 2020 » Marzec

Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • To dobry czas, by docenić pracę pośrednika nieruchomości. Oto powody

  dodano: 30.03.2020
  Pośrednik nieruchomości to zawód podobny w pewnym sensie do architekta wnętrz. Wielu Polakom wydaje się niepotrzebny, ale dopiero gdy widzi się efekty ich pracy, to zaczyna się doceniać ich zaangażowanie, wiedzę oraz umiejętności. W obecnej sytuacji ich praca powinna być doceniana bardziej. Zwłaszcza na rynku wtórnym.
  czytaj dalej
 • Jak rozwijać najem krótkoterminowy w czasach stanu epidemii

  dodano: 30.03.2020
  Najem krótkoterminowy to specyficzna branża nieruchomości, w której można liczyć na spore zyski. Niestety, pandemia koronawirusa i wprowadzenie stanu epidemii szybko ukróciła dochodowy do tej pory biznes. Tłumaczymy, jak można korzystać na nieruchomościach kupionych w tym celu, mimo epidemii.
  czytaj dalej
 • Jak przygotować mieszkanie pod wizytę online?

  dodano: 30.03.2020
  Jeśli chcemy wystawić mieszkanie na sprzedaż lub na wynajem, należy zadbać o to, aby efektownie się prezentowało i dzięki temu szybko znalazło nabywcę. Podpowiadamy, co warto zrobić, gdy w ramach zalecenia „zostań w domu”, nie mamy możliwości zakupu dodatków, które by uatrakcyjniły wystrój mieszkania.
  czytaj dalej
 • Jak przy ograniczonym kontakcie międzyludzkim wynająć mieszkanie

  dodano: 30.03.2020
  Ministerstwo Zdrowia zdecydowało, że obecnie nie można prowadzić najmu krótkoterminowego. Ale nadal istnieje możliwość najmu długoterminowego, choć obrót nieruchomościami jest zdecydowanie utrudniony. Jak przeprowadzić transakcję najmu mieszkania w czasie pandemii – radzi ekspert.
  czytaj dalej
 • O co pytać kupując mieszkanie na rynku wtórnym?

  dodano: 30.03.2020
  Kupno mieszkania to jedna z ważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Zanim wybierzemy odpowiedni lokal, należy wyjaśnić wszystkie szczegóły, dotyczące przyszłej transakcji. W obecnej sytuacji zagrożenia epidemicznego, kiedy należy ograniczyć wychodzenie z domu, możemy przygotować checklistę, czyli listę pytań oraz kwestii wymagających szerszego omówienia i wysłać ją do ogłoszeniodawcy lub agencji nieruchomości.
  czytaj dalej
 • Jakie dokumenty można udostępnić online klientowi

  dodano: 30.03.2020
  Obrót nieruchomościami wiąże się nierozłącznie z setkami dokumentów. Ich pozyskiwanie obecnie jest utrudnione, ale część z nich można uzyskać online. W zasadzie, by kupić nieruchomość, jest potrzebna jedynie fizyczna wizyta u notariusza i w banku (w przypadku kredytu).
  czytaj dalej
 • Kredyt hipoteczny na mieszkanie. Czy można go zawiesić? Które banki oferują pomoc. Wyjaśniamy

  dodano: 30.03.2020

  Osoby, które zaciągnęły kredyty hipoteczne, pożyczki gotówkowe – np. na remont mieszkania, zakup wyposażenia kuchni w nowym domu, etc., mogą starać się o „wakacje kredytowe”. Mogą one trwać od 3 do 6 miesięcy. Jak wnioskować o odroczenie? Czy zawsze jest przyznawane automatycznie? Wyjaśniamy!

  czytaj dalej
 • Polacy tłoczą się w marketach budowlanych. Te przypominają zasady. „Apteka dla domu”

  dodano: 30.03.2020

  Od dwóch weekendów Polacy chętniej odwiedzają markety budowlane. Wielu rodaków postanowiło czas samoizolacji wykorzystać na remont mieszkania bądź odświeżenie wnętrz. Sklepy ostrzegają i proszą, by zachowywać środki ostrożności.

  czytaj dalej
 • Dom za pół miliarda złotych, a to zaledwie hektar gruntu

  dodano: 30.03.2020

  Czy hektar ziemi może kosztować pół miliarda złotych? Oczywiście, o ile znajduje się w ekskluzywnej dzielnicy Beverly Hills i stoi tam ogromna willa. Taka posiadłość właśnie idzie na sprzedaż za ok. 570 mln złotych.

  czytaj dalej
 • Przetrwaj kwarantannę, nie wychodząc z łóżka. Japoński wynalazek zastąpi też biurko i stół

  dodano: 30.03.2020

  Pomysłów na przetrwanie domowego odosobnienia jest wiele. Japońska firma Bauhutte postanowiła stworzyć wyjątkowe łóżko, dzięki któremu łatwiej będzie przetrwać okres domowego odosobnienia. Dodatkowo nawet małe mieszkanie zyska sporo przestrzeni.

  czytaj dalej
 • Ponoć „tysiąclatki” budowano z zamiarem wykorzystania na szpitale polowe – tak twierdzą niektórzy badacze

  dodano: 30.03.2020

  Szkoły powstałe w okresie 1959-65 nazywane są potocznie „tysiąclatkami”, ponieważ zostały wybudowane w ramach programu oświatowego z okazji Tysiąclecia Państwa Polskiego. Wielu uważa, że od samego początku były budowane w ten sposób, by łatwo można było je przekształcić w szpitale polowe dla wojska. Czy to prawda?

  czytaj dalej
 • Zabytkowy pałac do kupienia w Polsce. Zamieszkaj jak arystokrata

  dodano: 30.03.2020

  17 marca Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa opublikował ofertę kupna wyjątkowej nieruchomości. To zabytkowy pałac Stolbergów w Świniarach niedaleko Wrocławia. By zostać nowym właścicielem posiadłości, trzeba liczyć się z wydaniem prawie pięciu milionów złotych – na początek, gdyż jest to cena wywoławcza.

  czytaj dalej
statystyka