profile="http://gmpg.org/xfn/11"> Profesjonalista.net » 2019 » Listopad

Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Działki budowlane coraz droższe.

  dodano: 28.11.2019

  Jak wynika z danych Bankier.pl udostępnionych przez serwis ogłoszeniowy Otodom.pl. działki budowlane mają o kilka procent większe ceny za mkw. działki. Jak kształtują się ceny działek budowlanych? Gdzie warto budować domy jednorodzinne?

  czytaj dalej
 • Raport –wynajem mieszkań X 2019 r.

  dodano: 28.11.2019

  Podobnie jak w poprzednich miesiącach Rentier.io oraz Expander dokonały analizy sytuacji na rynku wynajmu mieszkań. Jak kształtowały się wynajem mieszkań w poszczególnych miastach?

  czytaj dalej
 • Drugi numer magazynu „INMAG” od Nieruchomosci-online.pl już dostępny!

  dodano: 27.11.2019

  Szanowni Państwo,

  właśnie ukazał się drugi numer magazynu „INMAG” skierowanego do marketerów i sprzedawców na rynku pierwotnym. Na jego łamach specjaliści i eksperci z praktyką i doświadczeniem w branży poruszają tematy dotyczące promocji inwestycji, wizerunku dewelopera, skutecznej sprzedaży czy efektywnych negocjacji. Znalazło się też miejsce na trendy widoczne obecnie w branży.

  czytaj dalej
 • Raport rynku najmu- listopad 2019

  dodano: 25.11.2019

  Jak wynika z danych Bankier.pl udostępnionych przez Otodom.pl ceny na rynku mieszkań w relacji miesiąc do miesiąca właściciele mieszkań oczekiwali znacznie więcej. Średnia oczekiwania cena ofertowa w Warszawie wyniosła 2918 zł/m-c przy lokalach o powierzchni 38-60 mkw.

  czytaj dalej
 • Prawo budowlane znowelizowane.

  dodano: 25.11.2019

  Rada Ministrów w dniu 6 listopada przyjęła projekt zmian w prawie budowlanym oraz niektórych innych ustawach. Projekt został przedłożył przez ministra infrastruktury i rozwoju. Zmiany obejmują między innymi przyspieszenie procesu budowlanego poprzez skrócenie okresu oczekiwania na wydanie pozwolenia na budowę.

  czytaj dalej
 • SEMINARIUM***REFORMA POSTĘPOWANIA CYWILNEGO***STRATEGIE INWESTYCYJNE I ZJAWISKA KRYZYSOWE NA RYNKU NIERUCHOMOŚCI***STUDIUM INWESTYCYJNE: ANALIZA CHŁONNOŚCI INWESTYCYJNEJ GRUNTÓW i PRZYGOTOWANIE GRUNTÓW INWESTYCYJNYCH DO OBROTU***

  dodano: 25.11.2019

  Tradycyjne, mikołajkowe seminarium w ramach Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN. W dniach 6-7 grudnia 2019 roku spotykamy się na kolejnym seminarium Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN w Hotelu MOLO w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim, wspaniałe miejsce pomiędzy Łodzią a Warszawą. Spotkanie dedykowane jest wszystkim profesjonalistom z branży nieruchomości. W ramach naszego, dwudniowego Seminarium zajmiemy się tym razem następującymi tematami:

  1. „Reforma postępowania cywilnego – ze szczególnym uwzględnieniem praktycznego znaczenia dla przeciętnego przedsiębiorcy „

  2. „Strategie inwestycyjne i zjawiska kryzysowe na rynku nieruchomości”

  3. „Studium inwestycyjne: Analiza chłonności inwestycyjnej gruntów i przygotowanie gruntów inwestycyjnych do obrotu” 

  Pteidrn_doradcy_logo

  czytaj dalej
 • Rynek mieszkaniowy w największych polskich miastach

  dodano: 21.11.2019

  NBP opracował raport dotyczący rynku nieruchomości mieszkalnych w największych polskich miastach. Jak w analizowanym okresie kształtowała się sytuacja na rynku mieszkaniowym w wybranych lokalizacjach w Polsce?

  czytaj dalej
 • Listopadowy ranking kredytów hipotecznych

  dodano: 21.11.2019

  Portal Bankier.pl zaprezentował miesięczny ranking kredytów hipotecznych. W listopadzie br. dokonano porównania ofert kredytów hipotecznych na sfinansowanie zakupu przez rodzinę trzyosobową i mającą do dyspozycji co miesiąc 6 tys.zl Na jaki kredyt mogą liczyć?

  czytaj dalej
 • Ile kosztowało utrzymanie mieszkania w XI 2019?

  dodano: 18.11.2019

  Jak wynika z najnowszych danych przedstawionych przez GUS, statystyczna trzyosobowa rodzina wydaje średnio trochę ponad 922,5 zł. Jak wynika z opublikowanych danych przez HRE Investments zapłacimy o 1,6 proc. więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem

  czytaj dalej
 • Kupujący mieszkanie na rynku wtórnym też mogą skorzystać z rękojmi

  dodano: 18.11.2019

  Wiele artykułów jest poświęcone wyjaśnieniem jakie uprawnienia mają nabywcy mieszkania z tytułu rękojmi, skupia się jedynie na przepisach dotyczących zakupu nowego „M”. Tymczasem rękojmia obejmuje również transakcje z rynku wtórnego. W przypadku takiego mieszkania, przepisy chroniące nabywcę np. przed skutkami zatajonych wad .

  czytaj dalej
 • SEMINARIUM „Reforma postępowania cywilnego – ze szczególnym uwzględnieniem praktycznego znaczenia dla przeciętnego przedsiębiorcy „

  dodano: 15.11.2019

  6-7 XII 2019. Rusza kolejna, mikołajkowa dwudniowa sesja Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN – Smardzewice – Dedykowane dla pośredników w obrocie nieruchomościami, rzeczoznawców majątkowych, zarządców nieruchomości, doradców nieruchomości. Zmiany w kpc – ważne dla podmiotów rynku nieruchomości. W pierwszym dniu 6 grudnia 2019 (piątek) zostaną Państwo zapoznani z głównymi kierunkami zmian wprowadzonych do polskiej procedury cywilnej na mocy ustawy z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw , w tym z przywróconym do porządku prawnego postępowaniem odrębnym w sprawach gospodarczych, zmianami w postępowaniu uproszczonym i elektronicznym postępowaniu uproszczonym a także wpływem przedawnienia na postępowanie cywilne . Omówione zostaną ponadto główne zmiany w opłatach sądowych w postępowaniu cywilnym . Wykładowca doświadczony radca prawny Beata Kowalska-Osadowska.
  czytaj dalej
 • SEMINARIUM Strategie inwestycyjne i zjawiska kryzysowe na rynku nieruchomości

  dodano: 15.11.2019

  6-7 XII 2019. Rusza kolejna, mikołajkowa dwudniowa sesja Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN – Smardzewice – Dedykowane dla pośredników w obrocie nieruchomościami, rzeczoznawców majątkowych, zarządców nieruchomości, doradców nieruchomości.Podczas autorskiej prezentacji przestawione i scharakteryzowanie zostaną strategie inwestycyjne na rynku nieruchomości oraz zjawiska kryzysowe. W pierwszym dniu 6 grudnia 2019 (piątek) w drugiej części  zostaną omówione następujące zagadnienia:

  • funkcje gospodarcze i społeczne inwestycji na rynku nieruchomości
  • strategie inwestycyjne na rynku nieruchomości
  • flipping mieszkań
  • inwestycje w wynajem mieszkań
  • inwestycje w podnajem mieszkań
  • inwestycje lokacyjne
  • fundusze nieruchomościowe
  • fundusze REIT
  • inwestycje Condo
  • analiza zagrożeń procesów inwestycyjnych
  • zjawiska kryzysowe a rynek nieruchomości
  czytaj dalej
statystyka