Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Nie motywuj. Angażuj!

  dodano: 31.05.2019

  Jak wprowadzić zespół na drogę stabilnego wzrostu wyników? Paweł Sobociński pisze, że kluczowe jest w tym przypadku zaangażowanie pracowników. A to można osiągnąć, budując autorytet menedżera i jasną strategię realizacji celów.

  czytaj dalej
 • Rynek mieszkaniowy w największych polskich miastach – V 2019 rok

  dodano: 31.05.2019

  Podobnie jak w poprzednich miesiącach Expander i Rentier.io opracowały raport dotyczący rynku nieruchomości mieszkalnych w największych polskich miastach. Jak w analizowanym okresie kształtowała się sytuacja na rynku mieszkaniowym w wybranych lokalizacjach w Polsce?

  czytaj dalej
 • Czy portale przejmą rolę pośrednika?

  dodano: 29.05.2019

  Taki temat podjęliśmy na Czwartym Spotkaniu Liderów Nieruchomości. Zobaczcie, co na ten temat mówili eksperci.

  czytaj dalej
 • Nowe perspektywy dla Liderów Nieruchomości 2019

  dodano: 29.05.2019

  Podczas gali na Czwartym Spotkaniu Liderów Nieruchomości Olivier Janiak wyczytał nazwy najlepszych biur oraz nazwisko najlepszego pośrednika. Zobaczcie o kim będzie głośno…

  czytaj dalej
 • Ceny nieruchomości szybują – gdzie ta korekta?

  dodano: 27.05.2019

  Pierwszy kwartał 2019 roku przyniósł podwyżki cen mieszkań średnio o 11% licząc rok do roku, co oznacza utrzymanie silnego, dwucyfrowego tempa wzrostu. Zapowiadane schłodzenie koniunktury gospodarczej, połączone z pogorszeniem warunków przyznawania kredytów mieszkaniowych może nieco osłabić ten trend w kolejnych miesiącach, ale trudno oczekiwać istotnej zmiany sytuacji na rynku nieruchomości – oceniają eksperci domiporta.pl.

  czytaj dalej
 • Zadatek. Kompendium pośrednika

  dodano: 27.05.2019

  Zadatek w pracy pośrednika w obrocie nieruchomościami to termin stale obecny. Stosowany jest jako zabezpieczenie umowy, ale czy zawsze poprawnie? By dobrze je zrozumieć, pojęcie zadatku na czynniki pierwsze rozkłada Rafał Szczeponek.

  czytaj dalej
 • Budownictwo mieszkaniowe w okresie I-IV 2019 r.

  dodano: 27.05.2019

  Główny Urząd Statystyczny zaprezentował miesięczne wstępne wyniki dotyczące budownictwa mieszkaniowego w Polsce w okresie I-IV 209 r. Jak wynika z zaprezentowanych danych, w badanym okresie oddano do użytkowania 63,9 tys. mieszkań, czyli o 9,3% więcej niż w tym samym okresie 2018 roku. W analizowanym okresie zostały wydane pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym na budowę 80 tys. mieszkań oraz rozpoczęto budowę 75,8 tys. mieszkań – odpowiednio o 8,3 % mniej i 7% więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku

  czytaj dalej
 • Samorządy są sceptyczne wobec nowelizacji „lex deweloper”

  dodano: 27.05.2019

  Rząd pracuje nad poprawkami do ustawy tzw. lex deweloper. Według Jacek Sutryk. prezydent Wrocławia spowoduje to osłabienie kontrole samorządów nad tym, gdzie wyrosną nowe bloki i czy nowe osiedla będą miały szkoły i przedszkola

  czytaj dalej
 • Wartościowi poszukujący

  dodano: 24.05.2019

  Jaki potencjał drzemie w klientach poszukujących nieruchomości? Jak poszukujących zamienić w wartościowych dla biura klientów? Alicja Palińska udowodnia, że portal ogłoszeniowy to doskonałe narzędzie do komunikacji z klientami, źródło wiedzy o ich potrzebach i szansa na pozyskanie większej liczby zakończonych sukcesem transakcji.

  czytaj dalej
 • Raport rynku najmu-maj 2019

  dodano: 24.05.2019

  Jak wynika z danych Bankier.pl udostępnionych przez Otodom.pl ceny na rynku mieszkań w relacji miesiąc do miesiąca właściciele mieszkań oczekiwali co najwyżej kilka procent więcej. Średnia oczekiwania cena ofertowa w Warszawie wyniosła 2854 zł/m-c przy lokalach o powierzchni 38-60 mkw.

  czytaj dalej
 • Raport o cenach działek budowlanych w Polsce

  dodano: 24.05.2019

  Jak wynika z badania przeprowadzonego przez portal Bankier.pl w oparciu o dane uzyskane z serwisu Otodom.pl, w kwietniu ceny ofertowe przy sprzedaży działek budowlanych wciąż drożały. Jak kształtowały się ceny działek budowlanych w wybranych polskich miastach oraz na obszarach zlokalizowanych poza miastami wojewódzkimi w analizowanym okresie.

  czytaj dalej
 • Majowy ranking kredytów hipotecznych

  dodano: 20.05.2019

  Portal Bankier.pl zaprezentował miesięczny ranking kredytów hipotecznych. W kwietniu br. dokonano porównania ofert kredytów hipotecznych na sfinansowanie zakup własnego domu przez młode małżeństwo – z jednym dzieckiem które na rynku pierwotnym, od dewelopera. Powierzchnia użytkowa wynosi 110 m kw., a cena to 360 tys. zł.

  czytaj dalej
statystyka