Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Najlepszy czas w roku na zakup działki pod budowę domu

  dodano: 15.02.2019

  Średnia cena m2 gruntu o powierzchni od 1000 do 2000 m2 wzrosła w styczniu o ponad 10% licząc rok do roku. Mimo to, koniec zimy to najlepszy czas na zakup działki, ponieważ zainteresowanie gruntami będzie wzrastać z każdym miesiącem.

  czytaj dalej
 • Rentowność najmu nadal spada

  dodano: 15.02.2019

  Stawki najmu nie nadążają za wzrostem cen mieszkań, rośnie też konkurencja. W efekcie rentowność inwestycji w mieszkanie na wynajem spada. Średnio dla największych miast jest to obecnie 5,02 proc. netto w skali roku, podczas gdy jeszcze pół roku temu wartość ta przekraczała 5,3 proc.

  czytaj dalej
 • Czym różni się rynek pierwotny od wtórnego?

  dodano: 15.02.2019

  Kupno mieszkania bądź domu z rynku pierwotnego czy wtórnego? Eksperci podpowiadają z czego wynikają różnice cenowe oraz jakie mieszkanie warto wybrać .

  czytaj dalej
 • Czy ceny wynajmu nadążają za inflacją

  dodano: 15.02.2019

  Eksperci z portalu RynekPierwotny.pl opublikował analizę pokazującą, że przeciętny czynsz za wynajem mieszkań na terenie miast nadążają za rosnącymi cenami metrażu. Jednocześnie pokusili się o sprawdzenie, czy podwyżki stawek za wynajem mieszkania przynajmniej kompensują właścicielom lokali wpływ inflacji.

  czytaj dalej
 • Wygaśnięcie zobowiązania podatkowego a postępowanie egzekucyjne

  dodano: 15.02.2019

  Według przepisów Ordynacji podatkowej jedną z możliwych form wygaśnięcia zobowiązania podatkowego jest przejęcie nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym. Eksperci podpowiadają jakie są konsekwencje i kiedy dokładnie następuje wygaśnięcie zobowiązań podatkowe

  czytaj dalej
 • Mieszkania w „wielkiej płycie” zyskają na wartości

  dodano: 11.02.2019

  Najpopularniejsze mieszkania – dwu- i trzypokojowe – w tzw. „wielkiej płycie” są obecnie tańsze o około 44% od swoich odpowiedników w pozostałym budownictwie. Już niedługo, dzięki dofinansowaniu termomodernizacji budynków wielkopłytowych ceny wspomnianych lokali mogą wzrosnąć o kilka procent – przewidują eksperci serwisu domiporta.pl.

  czytaj dalej
 • Jakie domy budowano w Polsce w 2018 roku?

  dodano: 11.02.2019

  W 2018 r. Polacy najchętniej podejmowali się budowy wolno stojących domów parterowych bez piwnicy, ale za to z poddaszem użytkowym, o powierzchni od 126 do 150 m2. Najczęściej zlecano budowę domów w tradycyjnej technologii murowanej, pokrytych dachówką ceramiczną – wynika z analizy 17 tys. zapytań ofertowych w Oferteo.pl oraz pogłębionych wywiadów ankietowych na grupie 600 respondentów.

  czytaj dalej
 • Garaż potrzebny od zaraz. Coraz wyższe ceny miejsc postojowych

  dodano: 11.02.2019

  W 2018 r. ceny miejsc postojowych podskoczyły niemal o 15 proc.w stosunku do 2017 r. Najprawdopodobniej spowodowało to znaczny wzrost cen nieruchomości,

  czytaj dalej
 • Kolejna Grupa promocyjna w ramach Partnerstwa Pośredników Nieruchomości na Facebook

  dodano: 08.02.2019

  Kolejna inicjatywa w ramach grupy Partnerstwo Pośredników Nieruchomości na Facebook. Tym razem Partnerem Grupy został znany portal nieruchomości Domiporta.pl, który przygotował dla uczestników Grupy specjalną promocję. Żeby skorzystać z promocji zapraszamy do Grupy Partnerstwo Pośredników Nieruchomości  w której znajdziecie Państwo link do strony z formularzem zgłoszeniowym promocji. Z promocji może skorzystać tylko 300 pierwszych firm, które poprawnie dokonają zgłoszenia promocyjnego.

  Nowi, profesjonalni użytkownicy otrzymają lepsze warunki na start w serwisie domiporta.pl! Agencje nieruchomości, które obecnie nie współpracują z serwisem otrzymają niższe ceny na abonament przez cały okres trwania umowy oraz Pakiet Podbić i Wyróżnień w pierwszym miesiącu trwania umowy. Głównym miejscem promocji akcji będzie grupa na FB zrzeszająca profesjonalistów z branży – “Partnerstwo Pośredników Nieruchomości” Patrz LINK 

  czytaj dalej
 • Nowe domy jednorodzinne ogrzewane są gazem

  dodano: 08.02.2019

  Jak wynika z opublikowanej ankiety, że ponad połowa nowo budowanych w 2018 roku domów jednorodzinnych jest ogrzewana gazem. Coraz częściej też inwestorzy decydują się na zakup pomp ciepła i instalacji solarnych. Natomiast na kotły zasilane paliwami stałymi zdecydowało się 28 proc. badanych

  czytaj dalej
 • Fiskus prześwietli szarą strefę w budowlance

  dodano: 08.02.2019

  Branża budowlana i motoryzacyjna znajdą się pod lupą fiskusa w ramach akcji „Stop szarej strefie”. Fiskus najpierw przypomni firmom o ich obowiązkach podatkowych, a w razie potrzeby wyśle kontrolę.

  czytaj dalej
 • „LEPIEJ W DOMIPORTA” – nowi użytkownicy mogą się o tym przekonać na lepszych warunkach

  dodano: 04.02.2019

  Nowi, profesjonalni użytkownicy otrzymają lepsze warunki na start w serwisie domiporta.pl! Agencje nieruchomości, które obecnie nie współpracują z serwisem otrzymają niższe ceny na abonament przez cały okres trwania umowy oraz Pakiet Podbić i Wyróżnień w pierwszym miesiącu trwania umowy. Głównym miejscem promocji akcji będzie grupa na FB zrzeszająca profesjonalistów z branży – “Partnerstwo Pośredników Nieruchomości” Patrz LINK https://www.facebook.com/groups/PartnerstwoPosrednikowN/

  czytaj dalej
statystyka